Вчені виокремили ген вампіра Автор: lesya · Опубліковано: 12.07.2011 12:29 · Розділ: Наука

Нещодавно групі вчених вдалося виокремити генну мутацію, яка відповідає за розвиток вродженого гіпертрихозу - захворювання, відомого під назвою «синдром перевертня». Цілком ймовірно, що саме цей розлад ліг в основу сказань про вервольфа та інших монстрів, які представляють собою щось середнє між людиною та диким звіром.

У чоловіків, хворих на гіпертрихоз, спостерігається інтенсивний ріст волосся на обличчі, в тім числі на щоках та віях. А в жінок цей синдром проявляються переважно на тілі. Ось, наприклад, у травні цього року одна тайська дівчинка, хвора гіпертрихозом, потрапила до Книги рекордів Гіннеса як волосата дитина.

Гіпертрихоз – доволі-таки рідкісне захворювання: на сьогоднішній день офіційно зареєстровано менше 100 випадків. За статистикою, це хвороба жінок. І оскільки ця недуга є спадковою, першим ефективним кроком до визначення її причин є відстеження мутації на генному рівні по лінії X-хромосоми.

Висновки учених базуються на результатах обстежень однієї мексиканської родини, члени якої хворіли гіпертрихозом. Допоміг медикам і китайський пацієнт – саме завдяки аналізу X-хромосом членів його сім'ї місцеві фахівці виявили додатковий набір генів. Схожий феномен згодом встановили і в ході роботи з мексиканської сім'єю. І незважаючи на те, що місце розташування зайвих наборів генів у пацієнтів було однаковим, самі набори виявилися різними для представників різних сімей.

Стефан Бібровскі (Stephan Bibrowski), також відомий як Лайонел, «Людина з левиним обличчям»
Стефан Бібровскі (Stephan Bibrowski), також відомий як Лайонел, «Людина з левиним обличчям»

За словами дослідників з Університету Південної Каліфорнії, головним «винуватцем» цього захворювання є ген SOX3, який бере участь в процесі росту волосся. Очевидно, додатковий генний набір призводить до зайвої активності цього гену.

Результати проведеного дослідження можуть допомогти при лікуванні не лише гіпертрихозу, а й інших родинних захворювань, приміром, гірсутизму (оволосіння жінок за чоловічим типом) та облисіння.

Джерело: ufo.ck.ua


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.