Вчені з'ясували, з чого складається Сонце Автор: lesya · Опубліковано: 11.07.2011 17:34 · Розділ: Наука

Використовуючи зразки сонячного вітру, отримані під час космічної місії Genesis, групі французьких вчених у співпраці з американськими колегами вдалося з'ясувати ізотопний склад азоту Сонця. Результати дослідження доводять, що ізотопний склад сонячного азоту разюче відрізняється від ізотопного складу метеоритів та Землі.

Основна мета дослідження – врешті-решт з’ясувати, як, власне, утворилося Сонце та навколишні планети. Саме тому вчені вже протягом тривалого часу намагаються розгадати таємниці Сонця, яке концентрує в собі 99% усіх речовин Сонячної системи. Опираючись на отримані дані, вчені твердять, що Сонячна система утворилася з хмар газу та пилу, тобто з так званої протосонячної туманності.

"На відміну від усіх інших тіл сонячної системи (Землі, Марса, метеоритів), Сонце зберегло в собі первинний склад протосонячній туманності" – говорять спеціалісти NASA.

Завдяки місії Genesis, розпочатій ще у 2001 році, вченим вдалося зібрати та вивчити зразки сонячного вітру. І виявилося, що ізотопний склад азоту та кисню на Сонці зовсім інший, ніж на Землі, Місяці, Марсі, метеоритах та кометах.

Вченим вдалося визначити ізотопний склад азоту Сонця
Вченим вдалося визначити ізотопний склад азоту Сонця

Ізотопний склад показує пропорції різних ізотопів (атоми, які мають однакову кількість протонів, але різну кількість нейтронів) одного елемента.

З'ясувалося, що ізотопний склад азоту (15N) Сонця на 60% менший від ізотопного складу Землі та на 300% менший ізотопного складу азоту комет. Таким чином, ізотопний склад азоту Сонця наближений до атмосфери Юпітера, яку ретельно вивчили ще 10 років тому за допомогою американського зонду. Схожість ізотопних складів азоту Юпітера та Сонця є яскравим свідченням того, що планети-гіганти захопили якусь частину газу протосонячної туманності.

Джерело: http://infuture.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.