Японці знайшли гробницю своєї легендарної правительки Автор: Вікторія · Опубліковано: 02.06.2009 11:36 · Розділ: Цікаві факти

Група японських археологів під керівництвом професора, Хідекі Харунарі вважає, що велика гробниця в місті Сакурай на півдні острова Хонсю належить легендарній правительці стародавньої Японії, Хіміко, яка жила в III столітті н.е.

Це поховання практично вдвічі перевищує розміри інших усипалень в регіоні. Крім того, архітектура споруди не дозволяла віднести її III століття нашої ери. Проте, поблизу були виявлені керамічні вироби, які відносяться до 240-260 років, тобто якраз до того періоду, коли померла правителька.

Особа Хіміко оточена безліччю легенд і спекуляцій. Існуючі перекази про неї були складені вже після її смерті, тому не можна однозначно стверджувати про їх достовірність. Історики вважають її швидше шаманом, або ототожнюють з імператрицею Дзінгу, яка була регентшею при своєму малолітньому синові Одзіне в 209-269 роках.

Офіційна японська ідеологія не визнає подібних інтерпретацій. Хіміко, що, за переказами, веде свій рід від богині сонця, Аматерасу, входить до числа предків правлячої імператорської династії, саме тому роботу археологів сильно ускладнює Правління імператорського дому. Воно не дає дозволу на необхідні дослідження, оберігаючи офіційну версію історії.

Джерело lenta.ru


Інші новини розділу