Келих червоного вина замінить тренування у спортзалі Автор: lesya · Опубліковано: 07.07.2011 07:45 · Розділ: Краса і здоров'я

Якщо з якихось причин у вас не вистачає часу на повноцінні фізичні тренування, або ж ви просто-на-просто лінуєтеся виконувати нудні вправи, не хвилюйтесь – на допомогу вам прийде… червоне вино. За результатами дослідження, проведеного нещодавно групою французьких учених, опублікованими на сторінках журналу FASEB, один келих червоного вина здатний замінити тренування в спортзалі.

Про користь червоного вина говорилося неодноразово. Своїми позитивними властивостями напій завдячує високому вмісту ресвератролу, здатному зміцнювати стінки судин, знижувати рівень "поганого" холестерину та очищати артерії. А нещодавно виявилося, що до всіх корисних властивостей цієї сполуки додалася іще одна: ресвератрол позитивно впливає на м'язи, підтримуючи їх у тонусі, сприяючи водночас спалюванню жирів.

Метою наукової роботи французьких учених був пошук способів запобігання м'язовій деградації у космонавтів в умовах невагомості. Однак результати дослідження знадобляться й звичайним людям, які ведуть сидячий спосіб життя.

В рамках дослідження було проведено незвичайний експеримент, який імітує ефект невагомості. Дослідники на два тижні підвішували щурів за хвіст. В результаті у тварин знижувалася маса тіла, розвивалася резистентність до інсуліну та зменшувалася мінеральна щільність кісток. Натомість у тих піддослідних, яким давали ресвератрол, схожих ефектів не спостерігалося. Таким чином, вчені дійшли висновку, що ресвератрол працює в якості перемикача клітинного метаболізму, підтримуючи повноцінне функціонування енергетичних центрів клітини - мітохондрій.

Вино стане в пригоді космонавтам (фото взято з сайту unian.net)
Вино стане в пригоді космонавтам (фото взято з сайту unian.net)

Та є одне але: в реальному житті для отримання достатньої кількості ресвератролу доведеться випити не один, а декілька келихів вина, а це по суті своїй суперечить ідеї здорового способу життя.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.