Атомний вибух, який подарував світові бікіні Автор: lesya · Опубліковано: 07.07.2011 07:38 · Розділ: Цікаві факти

Минулого вівторка у світі моди відзначали 65-річний ювілей появи надзвичайно відвертого на ті часи купальника-комбінації, популярного і сьогодні, - бікіні. Названо цей відкритий купальний костюм на честь атола, на якому армія США здійснила серію ядерних випробувань. Перший атомний вибух на атолі Бікіні пролунав 1 липня 1946. Дізнавшись про нього, французький модельєр Луї Реар вирішив назвати своє творіння "розділеним атомом".

До речі, реклама першої моделі бікіні проходила під таким слоганом: "Бікіні - розділений атом!". Реару важко було знайти манекенницю, яка б погодилася демонструвати настільки відвертий наряд. Допомогла модельєрові стриптизерка з Casino de Paris Мішель Бернардіні, яка сміливо одяглася в два клаптика тканини та продефілювала на показі мод вздовж паризького басейну Молінар. Сталося це 5 липня 1946 року.

Творцем бікіні вважають французького модельєра Луї Реара (фото взято з сайту clipnews.info)
Творцем бікіні вважають французького модельєра Луї Реара (фото взято з сайту clipnews.info)

Однак бікіні протягом тривалого часу були «у вигнанні»: на багатьох курортах Франції, Італії та Іспанії їх забороняли до середини 1950-х років, а ватикан засуджував таке вбрання, називаючи його аморальним. Все змінилося після виходу в світ у 1956 році кінострічки Роже Вадима з Бріджит Бардо у головній ролі, одягненою у бікіні.

Згодом бікіні стали офіційною спортивною формою на змаганнях з пляжного волейболу та бодібілдингу.

Загальна площа тканини, яку витрачали на пошиття перших бікіні, становила 30 квадратних дюймів – дещо більше 70 квадратних сантиметрів. До того часу купальне вбрання для жінок пройшло тривалий період розвитку: у XVIII столітті жінки купалися в сорочках, які закривали не лише ноги, але й руки. В XIX столітті купальні костюми шили із темних грубих тканин. Жінки купалися в спеціальних дерев'яних будиночках-купальнях в строго відведений час, щоб випадково не зустрітися на пляжі з чоловіками. І вже значно пізніше, починаючи з 1940-х років, почали з'являтися більш-менш відкриті костюми для купання.

Джерело: http://www.newsru.com


Інші новини розділу