Цигарки продаватимуть за рецептом Автор: lesya · Опубліковано: 07.07.2011 07:14 · Розділ: Цікаві факти

За даними The Guardian, вже найближчим часом члени парламенту Ісландії розглянуть законопроект, який дозволяє продаж сигарет виключно в аптеках. Причому продаж здійснюватиметься не на вільних засадах, а за рецептом лікаря. Законопроект внесений колишнім міністром охорони здоров'я та соцзабезпечення країни Сів Фрідлейфсдоттір (Siv Fridleifsdottir), яка впевнена, що її ініціативу підтримають представники щонайменше п'яти парламентських фракцій.

У документі пропонується повністю заборонити продаж сигарет у магазинах, ресторанах, кіосках тощо. В разі прийняття цього законопроекту цигарки можна буде придбати одним-єдиним шляхом - отримавши попередньо рецепт лікаря. Однак з рецептом все не так просто: він видаватиметься після лікування тютюнової залежності в тому випадку, якщо це лікування виявилося безуспішним. Разом з цим обов'язковою умовою для отримання рецепта на придбання тютюнових виробів стануть регулярні медичні огляди.

У Ісландії заборонять вільний продаж сигарет
У Ісландії заборонять вільний продаж сигарет

Згідно із законопроектом, на тютюнову продукцію не поширюватимуться будь-які субсидії. Вартість цигарок залишиться ринковою - близько 900 крон (близько 8 доларів).

Протягом останніх десятиліть влада Ісландії ефективно проводить боротьбу з курінням. Так, саме тут вперше в світі було заборонено рекламу сигарет в магазинах. Підвищення акцизного податку на тютюнову продукцію та інші заходи протягом 20 років знизили частку залежного від сигарет населення удвічі: з 30 відсотків громадян у віці від 15 до 89 років в 1991 році до 15 відсотків на сьогоднішній день.

Джерело: http://medportal.ru


Інші новини розділу