Топіарі - художня стрижка дерев Автор: kseniya_www · Опубліковано: 06.07.2011 15:29 · Розділ: Цікаві факти

В середні віки топіарне мистецтво виявилося майже забуте, однак воно знову воскресло і розцвіло в епоху відродження. Потім на деякий час садова мода відкидає строгі форми і схиляється до природного стилю. З кінця XVIII століття популярність зеленої стрижки повертається в Європу, щоб залишитися назавжди. В цей час було створено багато садів, процвітаючих досі. Нині парки топіарного мистецтва знаходяться у багатьох країнах Європи і в Америці.

Створення зеленого шедевру - справа непроста. Деревний перукар, який використовує для стрижки спеціальний триммер, окрім спеціального обладнання, повинен мати хорошу просторову уяву, знати особливості росту рослин, мати великий досвід і терпіння - на створення зеленої скульптури йде не один рік і за нею потрібне регулярне спостереження. В деяких випадках застосовують дротяний каркас: його надівають на молоду рослину і коли гілки зростають за межі каркаса, їх обрізують.

Живоплоти - теж топіарі. З них створюють у великих парках цілі лабіринти, і навіть через найпростіший з них не кожен здатний правильно пройти з першого разу.

У сучасному трактуванні до топиарі часто відносять каркасні конструкції, наповнені торфом і мохом. У каркас з металевого дроту поміщають наповнювач, а згори висаджують сланкі рослини.

Залишається вчасно поливати зелену скульптуру, а встановивши її в контейнер, зробити переносною. Така скульптура з живих рослин може бути не лише однорічною, але і багаторічною, в цьому випадку зимою її доведеться заносити в приміщення.

Можна навколо порожнього каркаса висадити плющ, який досить швидко його обів'є, створивши симпатичну зелену фігурку.

У сибірському місті Абакані знаходиться єдиний в Росії Парк топіарного мистецтва. Найбільші і відоміші його експонати зовсім не стрижені дерева, а унікальні композиції з висушених рослин.

Величезні скульптури, Орел і Примат, зроблені з кохії, стрибаюче котеня і Вінні Пух - з пучків ячменю, а панда - з карагача, золотарника і акації, забарвлених в чорний і білий кольори.

У каркасну сукню з пишною спідницею з кольорів може увійти будь-яка дівчина і сфотографуватися. На звичайній клумбі рослини розташовуються не звичним орнаментом, а утворюють симпатичного і майже справжнього крокодила.

Спонсор: электрический триммер www.trimmer.su


Інші новини розділу