Ернеста Хемінгуея зацькувало ФБР Автор: lesya · Опубліковано: 06.07.2011 15:25 · Розділ: Суспільство

Майже півстоліття пройшло з дня самогубства знаменитого письменника Ернеста Хемінгуея. Та лише тепер стала відома причина, яка, ймовірно, наштовхнула його на цей крок. Так, цими днями старий друг письменника Аарон Хотчнер розповів журналістам американського видання The New York Times подробиці останніх днів життя Ернеста, які до цього часу ретельно засекречувалися. Приміром, той факт, що під кінець життя Хемінгуей надто сильно змінився - його здолала депресія, і талановитий письменник заледве «вичавлював» із себе рядки, втративши інтерес навіть до полювання,- підтвердили всі його друзі та близькі знайомі.

Подейкували, що в письменника серйозний психічний розлад - параноя: все йому якісь «жучки» та агенти ФБР ввижаються. Хемінгуей навіть лікувався в психіатричній клініці, щоправда, під вигаданим ім'ям, пройшовши 11 сеансів електрошокової терапії.

Та до самої смерті Хемінгуей був упевнений, що його телефони, помешкання та навіть палата у клініці прослуховуються. І це його сильно гнітило. Такий страх перед агентами ФБР міг стати останньою краплею, яка й призвела до самогубства.

Співробітники ФБР протягом тривалого часу переслідували письменника (фото взято з сайту eylence.az)
Співробітники ФБР протягом тривалого часу переслідували письменника (фото взято з сайту eylence.az)

І ось через десятки років Хотчнер отримав від ФБР розсекречені документи про те, що Ернест знаходився під пильним наглядом ще з початку 40-х. Причина цьому - «підозріла активність» на Кубі. І «люди в штатському», і навіть «жучки» в психушці - все це було реальністю, в яку з оточення Хемінгуея ніхто не йняв віри. Історія цього письменника підтверджує правильність виразу «якщо у вас параноя - це не означає, що за вами ніхто не стежить». Цей вираз мав до письменника безпосереднє відношення...

Джерело: http://kp.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.