На чому економлять японці або Як пережити спеку без кондиціонера Автор: lesya · Опубліковано: 05.07.2011 15:57 · Розділ: Економіка

Останні події в Японії змусили уряд країни розпочати кампанію з економії електрики. Основною метою проекту є скорочення енергоспоживання як мінімум на 15%. Як наслідок – в країні популяризуються нові модні тенденції та віяння, а мешканці Японії з готовністю відмовляються від звичного комфорту.

В рамках проголошеної країною програми у метро щодня відключають кондиціонери – економія енергії на якихось три години. На цей період стало модно дістати з портфеля чи сумочки традиційне віяло або ж маленький портативний вентилятор на батарейках: ще минулого року такі вентилятори продавалися виключно в магазинах електротоварів, тепер же прилади можна придбати в господарських магазинах, супермаркетах та навіть аптеках.
На 60% зріс продаж енергозберігаючих "розумних" кондиціонерів. І оскільки небезпека відключення електроенергії на декілька годин все ще досить висока, стрімко зріс попит на вентилятори, які працюють на акумуляторах. В цілому продаж вентиляторів, які споживають значно менше енергії, ніж кондиціонери, зріс більше, ніж удвічі.

А ті, хто має намір взагалі відмовитися від кондиціонерів, можуть спробувати охолоджуючі матраци, покривала та подушки. Такі вироби теж вражають своєю різноманітністю: їх виготовляють зі спеціального матеріалу, здатного зберігати низьку температуру протягом тривалого часу, хоча популярністю користуються й спрощені варіанти зі спеціальним наповнювачем, який у морозилці перетворюється на лід, а потім поступово, до ранку - на гель. Найпростіший прилад нічного охолодження - традиційні грілки, в які заливається вода і, перетворюючись на лід, на декілька годин дозволяє насолоджуватися прохолодою.

Продаж вентиляторів зріс більше, ніж удвічі (фото взято з сайту md.all.biz)
Продаж вентиляторів зріс більше, ніж удвічі (фото взято з сайту md.all.biz)

Разом з цим в господарських магазинах вп'ятеро зріс продаж традиційних очеретяних та бамбукових завіс, якими затуляють вікна зовні. Вони непогано пропускають світло, добре стримуючи спеку.

Можна також скористатися спеціальними охолоджувальними наклейками на лоб. До цього часу їх використовували для полегшення лихоманки у хворих дітей. Популярні також спеціальні заморожувані шарфики та підкладки для головних уборів.

Врятуватися від спеки допоможуть охолоджуючі спреї, які завдяки вмісту ментолу подарують відчуття прохолоди на увесь день.

Дрес-код японців теж зазнав змін: костюми з затягнутими краватками вийшли з моди. Більше того, вони вважаються проявом несвідомості та відсталості. І якщо всього лише декілька місяців тому офісний працівник, який з’явився влітку на роботі в пляжних сандалях, футболці та легких штанях, пропрацював би рівно стільки часу, скільки вистачило б його начальству на те, щоб насолодитися обговоренням "неробочого" вигляду горе-працівника, то зараз така форма одягу цілком прийнятна. А почалося все з міністерства екології, співробітники якого взялися показати приклад співвітчизникам, знявши з себе все зайве на благо екології та енергозабезпечення вітчизни.

Джерело: http://ecoportal.su


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.