У Канаді виявлено стоянки вікінгів Автор: Вікторія · Опубліковано: 01.06.2009 12:40 · Розділ: Цікаві факти

При розкопках в Нануку, на півдні Баффінової Землі, канадські археологи виявили розвалини кам'яних будівель, віком близько 700 років. Це, ймовірно, сліди стоянки стародавніх вікінгів. На сьогодні в Новому Світі визнається доведеним існування лише одного поселення вікінгів, відкритого в Л’анс-о-Медо, провінція Ньюфаундленд і Лабрадор, яка в середньовічних ісландських сагах іменувалася Вінландом.

Там, вважають фахівці, близько тисячі років назад спробували облаштуватися переселенці з Гренландії на чолі з Лейфом Еріксоном. Проте, були вимушені залишити ці землі під натиском місцевих племен, яких вони називали «скролінгами».

Співробітники Канадського музею цивілізацій під керівництвом досвідченого археолога, Пет Сазерленд, доводять, що люди зі сніжного острова відвідували Баффінову Землю, - «Хеллуланд» - і після відступу мешканців Л'анс-о-Медо з північного побережжя Ньюфаундленду.

Зокрема, при проведенні розкопок, вчені виявили сліди характерних для скандинавської культури орнаментів, а також точильні камені і лопату з китової кістки, які дуже схожі на ті, що були знайдені при розкопках поселень вікінгів в Гренландії.

Джерело primeinfo.net.ru


Інші новини розділу