Як правильно стрибати на скакалці Автор: lesya · Опубліковано: 13.11.2016 14:31 · Розділ: Спорт

На думку багатьох, стрибки через скакалку - це дитяча забава, залишена в дитинстві, не належить до серйозних тренувань. Та скептикам варто знати, що вправи зі скакалкою, особливо в поєднанні з бігом, плаванням, їздою на велосипеді, забезпечують чудове кардіо-навантаження. Та при цьому важливо розуміти, як правильно використовувати цей фітнес-інструмент.

Аргументи на користь скакалки дуже серйозні. По-перше, це недорого. Якщо у вашому домі не знайдеться скакалки, то нова коштуватиме десь із 70 грн, а «крутіший» варіант, виготовлений із високоякісних матеріалів, вартуватиме 140- 150 грн.

По-друге, стрибати через скакалку можна майже будь-де. Для цього згодиться будь-яка тверда поверхня, хоча дерев’яна підлога або прогумоване покриття буде зручнішим. Щоб тренування на підлозі було зручним, необхідно утеплити її.

Ознайомтесь із продукцією магазину http://ecostream.com.ua/catalog/nagrevatelnye-infrakrasnye-plenki, де ви знайдете сучасні технології підлогового опалення. Інфрачервоні плівки для підлогового опалення з кожним роком використовуються все частіше, вони стають повноцінною альтернативою водяного опалення за рахунок їх меншої вартості та зручності у використанні.
Компанія "Екострім" пропонує широкий асортимент будівельних товарів та обладнання для використання в екологічних будинках.

Переваги інфрачервоної плівки:

- довговічність;
- безпечне опалення;
- екологічне використання;
- практичність в плані ремонту.

По-третє, за допомогою скакалки за короткий проміжок часу ви спалите багато калорій. Фахівці стверджують, що 10 хвилин стрибків через скакалку (зі швидкістю 120 стрибків за хвилину) по витраті калорій дорівнюють 30 хвилинам бігу. Вправи зі скакалою покращать баланс і координацію рухів, розвинуть спритність, швидкість, піднімуть ваш рівень фізичної підготовки в цілому.

Стрибати через скакалку може кожен, тому вам варто заохотити до занять всю сім’ю, перетворивши фізичні вправи на веселу гру. Взявши на озброєння фантазію, придумайте різноманітні конкурси та нескладні трюки.

Спершу слід правильно підібрати скакалку, відповідно до вашого зросту. Ось орієнтовні цифри:

Ваш зріст Довжина скакалки
До 152 см 213 см.
Від 152 до 167 см 244 см.
Від 167 до 182 см 274 см.
Від 182 см 305 см.

Наступним кроком буде відпрацювання техніки стрибка. На це ви витратите декілька тижнів, зважаючи на те, що стрибок через скакалку вимагає певних навичок. Ось основні правила:
- тримаючись за ручки, притисніть руки до боків;
- здійснюючи стрибок, злегка обертайте зап'ястями;
- під час виконання стрибків голову тримайте піднятою, корпус розслабленим, погляд повинен бути сконцентрованим в одній точці на рівні вище голови;
- для досягнення оптимальної висоти стрибка здійснюйте легкий рух в гомілках та колінах;
- під час стрибка скакалка повинна злегка торкатися поверхні підлоги;
- приземлятися потрібно м'яко на подушечки пальців;
- заради швидкості ніколи не жертвуйте технікою.

Перед початком тренування обов'язкова розминка – біг на місці протягом 5 хвилин, потім вправи на розтяжку литок, квадрицепсів, підколінних сухожиль і плечей.

Стрибки на скакалці можуть стати повноцінним тренуванням
Стрибки на скакалці можуть стати повноцінним тренуванням

1 тиждень. Відпрацювання базового стрибка відбувається за методом інтервального тренування: стрибки і відпочинок чергуються у співвідношенні 1 до 2, тобто після 15 секунд стрибків 30 секунд відводиться на відпочинок. Освоївши стрибки, виконуйте їх 5 - 25 за інтервал. Після відпочинку повторіть вправу. Усього працюйте 3-5 хвилин 3-5 разів на тиждень.

2 тиждень. Поступово збільшуйте кількість стрибків за інтервал. Працюйте і відпочивайте у співвідношенні 1 до 1. Тривалість тренувань збільшіть до 5-6 хвилин 4 рази на тиждень.

3 і наступні тижні. Ви повинні стрибати декілька хвилин без перерви зі швидкістю 120 стрибків за хвилину. Досягнувши результату 10 хвилин безперервних стрибків, ви можете ускладнити стрибки з допомогою наступних технік:

Збільшити швидкість до 180 стрибків за хвилину (3 стрибки в секунду). Змінити напрям руху скакалки спереду назад.
Схрещуйте руки перед собою, роблячи стрибкові рух,стрибки-ножиці,високі стрибки.

Джерело: http://www.fittrends.ru/


Інші новини розділу

 • Як підготуватися до походу в басейн

  Як підготуватися до походу в басейн · Jane Holiday · 10.07.2017 13:00

  Плавання вважається одним із самих приємних способів кардіонавантаження. Воно дозволяє досягти найрізноманітніших результатів: підвищити пружність шкіри та тонус м'язів, відновити втомлені зв’язки після фізичних навантажень, натренувати серцевий м'яз і відчути себе здоровим. Якщо ви ще не пробували ходити в басейн, але вирішили розпочати, то ця стаття саме для вас.


 • Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні

  Буковель - центр гірськолижного спорту в Україні · Марина Левицкая · 29.10.2016 18:53

  Навіщо їхати в Куршавель, коли у нас є власний гірськолижний курорт Буковель? Звичайно, можна відпочивати і там, і там. Але в своїх Карпатах треба побувати обов'язково: розчарування не буде точно.


 • Катання на роликах: всі "за" і "проти"

  Катання на роликах: всі "за" і "проти" · Марина Левицкая · 28.06.2016 21:25

  Сьогодні все більше сучасних людей обирають активний відпочинок на свіжому повітрі. Катання на роликах - найулюбленіший спосіб проведення вільного часу як серед молоді, так і серед дорослих.


 • Як віддати дитину на футбол?

  Як віддати дитину на футбол? · Марина Левицкая · 12.06.2016 18:09

  Футбол – улюблена гра мільйонів хлопчаків, яка розвиває фізичні дані, розумові та комунікаційні здібності, загартовує характер та вчить думати, грати в команді та взаємодіяти з іншими гравцями.


 • Як правильно вибрати кросівки для бігу?

  Як правильно вибрати кросівки для бігу? · Марина Левицкая · 19.11.2015 10:18

  Під час бігу наші ступні приймають на себе навантаження, які у кілька разів перевищують масу тіла. Але крім природної амортизації, яку вони виконують, зменшуючи навантаження, існує спеціальне взуття, яке робить біг комфортним та безпечним.

  abshop.com.ua