Число Звіра - не 666, а 616 Автор: lesya · Опубліковано: 05.07.2011 13:53 · Розділ: Цікаві факти

Іноді буває так, що, здавалося б, загальновідомі речі постають перед нами в зовсім іншому світлі. І те, що роками чи навіть століттями сприймалося як істина, по суті своїй виявляється звичайнісінькою помилкою чи неуважністю. Ось, приміром, декілька фактів, які викличуть здивування у багатьох.

Найбільші живі організми. Гадаєте, це блакитний кит? Диплодок (гігантський динозавр)? Тиранозавр? А ось і ні. Це навіть не секвойя, найбільше дерево світу. Виявляється, що найбільший живий організм - це гриби. Навіть не самі гриби, які є всього лише плодовими тілами, органом розмноження, а міцелій, який ще називають "грибницею". Міцелій і є тим самим живим організмом, який за розмірами перевищує розміри будь-яких тварин та рослин. Водночас найбільший міцелій - у грибів виду "Armillaria ostoyae" (опеньок звичайний). Ось наприклад в Орегоні є міцелій, розмір якого сягає 890 гектарів! Вражає і вік такого міцелію: він коливається від 2 до 8 тисяч років. А ще дослідники виявили, що всі опеньки, які ростуть у Національному заповіднику США Малур, є частиною одного гігантського організму.

Число Звіра. Навіть сумніву не викликає, що всі ми з дитинства чули про число Звіра – 666. І навіть сьогодні прогнози кінця світу чи інших катастроф багатьох псевдопровидців ґрунтуються на основі цього числа. Так, приміром, шляхом додавання та віднімання номерів літер алфавіту в імені Наполеона Бонапарта, "нумерологи" отримували як раз 666. Та й зараз, уявіть собі, в Європарламенті засідає рівно 666 депутатів! Це ж, мовляв, справжнісінька катастрофа, світ наближається до загибелі!

Та в дійсності не такий страшний чорт, як його малюють. Справа в тому, що число 666 згадується в останній книзі Біблії, в Одкровенні Іоанна Богослова чи "Апокаліпсисі". Та у 2005 році було знайдено найдавніший екземпляр "Апокаліпсису", якому вже близько 1700 років. І виявилося, що "Число звіра" зовсім не 666, а 616. 666 - "опечатка" якогось писаря-ченця, які розмножували Біблію, переписуючи її багато разів.

Опеньки вважаються найбільшим живим організмом
Опеньки вважаються найбільшим живим організмом

Плоска Земля. Чомусь у школі дітей вчать, що в епоху Середньовіччя люди вірили, ніби Земля - плоска. Насправді ж таке твердження - міф, причому міф настільки давній та безглуздий, що викликає подив масштаб його поширення. Насправді таке твердження з’явилося десь у 1820-х роках, після виходу частково фантастичного твору "Історія життя та подорожей Христофора Колумба", в якому біографія цього великого мандрівника аж надто прикрашена та придумана. У книзі йшлося про те, що Колумб розпочав подорож не лише з метою відшукати морський шлях до Індії, але й для того, щоб довести цілому світові, що Земля не плоска.

Насправді ж про це знали ще в епоху античності, а в християнські часи люди прийняли сферичну форму Землі починаючи з 4-го століття нашої ери. Висновки тогочасних вчених з усього світу ґрунтувалися на результатах математичних обчислень та на основі простих спостережень.

Метелик і вогонь. Метелики, які летять вогонь - поширений штамп, позбавлений наукового підґрунтя. Але ж метеликів і справді приваблює вогонь, скажете Ви, наприклад, вогник свічки. Чому? Виявляється, що зовсім не світло та не тепло приваблює нічних метеликів. Справа в тому, що ці комахи орієнтуються за місяцем (нічні комахи) або ж за Сонцем (денні), а вогонь свічки просто-на-просто вводить в оману нещасних комах. В результаті вони летять на вогонь і згорають.

Найсухіше місце на планеті. Це зовсім не Невада та не Сахара, як Ви, скоріше за все, подумали. Це навіть не Гобі. Насправді найсухішим місцем на Землі є… Антарктика. Окремі частини цього регіону не бачили дощу протягом двох мільйонів років. Так, в Антарктиці дуже багато льоду, та якщо брати до уваги значення терміну "пустеля", то цим терміном позначають регіон, де опадів менше 254 мм на рік. У Сахарі цей показник становить 25 мм, в Арктиці, в середньому, приблизно стільки ж. А ось в Антарктиці дощ не йде ніколи, опадів там не було вже протягом багатьох тисячоліть.

Джерело: http://opa.kg


Інші новини розділу