Неймовірні медичні аномалії Автор: lesya · Опубліковано: 04.07.2011 10:34 · Розділ: Медицина

Медичний світ сповнений дивних, непоясненних та певною мірою навіть шокуючих історій. Тут і екзотичні хвороби, і дивовижні випадки зцілення від рідкісних хвороб, неймовірні медичні аномалії тощо.

Ось, приміром, майже шість років тому, восени 2005-го, в госпіталь Святого Павла у Ванкувері доставили 42-річного пацієнта. Причиною госпіталізації став доволі дивовижний факт: чоловік у себе вдома заснув у дивній позі – стоячи на колінах. Пацієнт скаржився на біль у ногах, який пов’язував із захворюванням судинам. Тиск в чоловіка був підвищеним. Та коли у пацієнта брали аналіз крові, медсестра зімліла - замість крові з пальця потекла темно-зелена рідина.

Лікарі припустили, що у пацієнта проблеми з метгемоглобіном - небезпечний стан, при якому гемоглобін не вступає в реакцію з киснем. Однак далі виявилося, що у чоловіка проблеми з сульфгемоглобіном, коли сірководень в крові взаємодіє з гемосидерином, формуючи сульфгемоглобін, в результаті чого кров стає зеленою.

Вчені пояснюють таку ситуацію перевищенням доз лікарських препаратів, які містили сульфаніламіди – ці препарати пацієнт приймав від головного болю.

Спляча красуня. Наталі Адлер, молода та красива жінка родом з Мельбурну стала жертвою дуже рідкісної недуги: її очі закриваються на цілих три дні. А почалося все досить давно: одного недільного ранку, коли Наталі виповнилося 11 років, дівчинка прокинулася із запаленими очима (результат піднебінної інфекції та свища). Саме з того моменту й розпочалася регулярна сплячка дівчини. Спершу її повіки замикалися без будь-якої послідовності, та згодом «сліпота» набула певної циклічності (3 через 3 дні).

Наталі оглядали сотні лікарів, та ніхто не зміг їй допомогти. Потім препарат все-таки було знайдено - протягом 2 років її лікували модним ботоксом – і вона бачила п'ять днів із шести. Та останніми днями ботокс перестав допомагати.

Авторучка у черепі. Мешканку Німеччини Маргарет Вегнер протягом тривалого часу мучили головні болі та кровотечі з носа. В серпні 2007 їй зробили операцію: у голові пацієнтки лікарі при скануванні виявили авторучку завдовжки 7 сантиметрів! Потрапила вона в голову Маргарет в результаті нещасного випадку, коли їй було 4 роки. Тогочасні медичні технології не дозволяли медикам провести операцію: загроза її життю та здоров’ю була надто високою. Операція відбулася успішно - авторучку з черепа жінки видалили. На сьогоднішній день Маргарет Вегнер почувається чудово, головні болі її більше не турбують.

Смішне дівча. На 12-річну китаянку Ксю Пінгу без посмішки дивитися неможливо, адже це дівчисько весь час сміється. Сміється дівчинка перманентно та без будь-якої перерви на обід. Не перестає вона сміятися навіть уві сні. Ця мила дівчинка у 8 місяців захворіла простудною лихоманкою, ускладненням якої став постійний сміх. З 2-ох років дівчинка не розмовляє, точніше, говорити Ксю вміє, але робить це сміючись, тому розуміють її лише близькі та друзі. Лікарі кажуть, що причина цьому - ускладнення на лобову частину головного мозку дівчинки. Проблему поки що вирішити не можуть.

Пробивання трубою. 57-річний робітник з Китаю Йі Цао вразив лікарів госпіталю, куди його доправили в результаті нещасного випадку: з ока чоловіка стирчав шматок водопровідної труби з краном! Під час пожежі люди, намагаючись погасити полум'я, вирвали зі стіни водопровідну трубу з краном. І перестарались, проткнувши череп бідолашного Цао.

Незважаючи на докладені зусилля, нічого путнього медики придумати не змогли. Тоді за справу взявся сам пацієнт: під суворим наглядом лікаря він так майстерно витяг трубу зі свого черепа, що око майже не постраждало. Через тиждень Цао вже вийшов на роботу.

Кам’яне серце. В один з госпіталів Атланти (США) дружина 54-річного Джима МакКлетчлі доставила чоловіка на власому авто. У чоловіка стався гострий серцевий напад. Все відбувалося вночі. Черговий лікар, який боровся за життя пацієнта, сам ледь не відправився до праотців. Справа в тому, що серце Джима зупинялося рекордних сто разів за ніч. Доктор вибився із сил. Так, лише протягом першої години реанімації серце пацієнта завмирало, а медсестра оголошувала клінічну смерть, 50 разів! А в районі грудної клітки пацієнта медсестри зафіксували опік другого ступеня. За одну ніч пацієнт пережив сотню клінічних смертей, а вранці хотів піти на роботу.

Багаторука богиня. Лакшмі Татма - дівчинка, народжена 2005 року в Індії. Її народження супроводжувалося важкою травмою: в тілі новонародженої оселилося дві людини - так звані з'єднані близнюки. Тому у Татма було дві пари рук та дві пари ніг. Позбавлене голови тіло її сестри-близнючки приєдналося до її тіла, точніше - до її тазу. Отож у Татма було два хребта, чотири нирки, два шлунки та дві грудини. На щастя, лікарям вдалося її прооперувати, і тепер дівчинка така ж, як усі здорові діти.

В тілі дівчинки оселилася її сестра
В тілі дівчинки оселилася її сестра

Чудодійний дайвінг. Марк Ченовет страждав вродженою вадою хребта, яка не дозволяля йому ходити. До 1998 року Марк пересувався на кріслі-каталці. І якось у нього з’явилася ідея зайнятися дайвінгом. Лікарі були проти, та впертий і завзятий Марк, ігноруючи рекомендації лікарів, попрямував на острів Мінорка, де мав намір зайнятися дайвінгом. З величезними труднощами йому вдалося випросити на прокат скубу та інструктора. Він занурився на глибину близько 15-ти метрів. І коли Марк повернувся на берег, то раптово зрозумів, що може самостійно ходити! Та через три дні ноги хлопця знову оніміли. Тоді Марк почав щодня занурюватися в море, займаючись дайвінгом. І виявилося, що чим глибше він занурюється, тим довше самостійно ходить. Лікарі висунули гіпотезу чудесного одужання: дихальний газ у скубі збагачений киснем, тому позитивно впливає на нервові клітини спинного мозку Марка, змушуючи їх на деякий час «оживати».

Джерело: http://news.students.ru


Інші новини розділу