90% усіх залежностей формується у школі Автор: lesya · Опубліковано: 04.07.2011 08:54 · Розділ: Медицина

За результатами досліджень, проведених нещодавно фахівцями, 90% усіх залежностей, включаючи наркотичну, формується в старших класах. Так, нещодавно група дослідників з американського Національного центру з проблем наркоманії та токсикоманії з'ясувала, що 9 із 10 залежних американців почали курити, пити чи вживати наркотики ще до того, як їм виповнилося 18. А у кожного четвертого згодом розвинулася повноцінна залежність.

За словами Сьюзан Фостер, так званий пубертатний вік - критичний період для розвитку мозку, саме в цей момент ризик розвитку залежності максимально зростає, оскільки мозок сам по собі стає чутливішим до різних субстанцій. Та й підлітки частіше зважуються на експеримент і ризик.

Вчені пропонують проводити скринінг головного мозку підлітків
Вчені пропонують проводити скринінг головного мозку підлітків

Відомо, що до 25 років головний мозок людини продовжує розвиватися. Саме тому, за словами Стентона Глантза, керівника Центру тютюну при Університеті Каліфорнії, нікотин та психоактивні речовини, які потрапляють до організму, втручаються в процес становлення мозку На думку фахівця, якщо таке втручання відбувається в ранньому віці, то у такої людини підвищується ризик виникнення довготривалої залежності.

І коли людина кидає курити, деякі з цих змін зникають, інші ж залишаються. Алкоголь і наркотики діють на мозок аналогічно. Отож у даному контексті Сьюзан Фостер радить проводити скринінг серед молоді з метою оцінювання їхнього психічного здоров'я та виявлення підлітків, у чиїх сім'ях були, приміром, наркозалежні або курці.

Джерело: www.med2.ru


Інші новини розділу