Унікальні вокалісти Автор: lesya · Опубліковано: 04.07.2011 08:45 · Розділ: Природа

Напевне, ніхто з представників сильної статі навіть не здогадується, як ще можна використовувати їхню чоловічу гордість. А самці клопа гребляка Micronecta scholtzi за допомогою свого статевого органу... співають самкам любовні серенади. І не прості серенади, а найголосніші серенади в усьому тваринному світі.

Найбільші тварини на Землі, за даними науковців, вирізняються й надзвичайно потужним голосом: сила звуків, які видає блакитний кит, сягає 188 децибел, а трубний рев слона - 117 децибел. Та якщо вимірювати звукову потужність не в абсолютних величинах, а у співвідношенні з розмірами тіла, то випередить усіх крихітний клоп-гребляк Micronecta scholtzi: при довжині тіла 2 мм цей клоп видає звук гучністю в середньому 80 дБ.

Крихітні клопи видають звуки гучністю до 80 децибел
Крихітні клопи видають звуки гучністю до 80 децибел

І не зважаючи навіть на те, що 99% звучності зникає при переході з води в повітря, пісню цієї комахи можна добре розчути, прогулюючись берегом ставка, в той час як сам 2-міліметровий «виконавець» перебуватиме на дні водойми.

Клопи Micronecta scholtzi поширені по всій ериторії Європі. Своїми піснями самці цих комах привертають увагу самок. За словами вчених, природний відбір завжди на боці комах з найпотужнішими звуковими здібностями – адже як інакше привенути увагу самки, затьмаривши спів конкурента?

Та найпікантнішою подробицею є те, що свої любовні серенади клопи виконують за допомогою... пеніса, потираючи ним по ребристій поверхні черевця.

До речі, за твердженням учених, існує ще як мінімум один вид, представники якого співають геніталіями. Це метелик-вогнівка Syntonarcha iriastis, який випускає ультразвукові хвилі за допомогою видозмінених статевих органів.

Джерело: science.compulenta.ru


Інші новини розділу