Немовлята відрізняють негативні емоції від позитивних Автор: lesya · Опубліковано: 04.07.2011 08:28 · Розділ: Наука

В результі проведених нещодавно досліджень виявилося, що дитячий мозок здатний сприймати безліч звуків, які виражають різні людські емоції, вміючи при цьому розрізняти їх. Так, недавно група вчених під керівництвом доктора Анни Блазі (Anna Blasi) з Королівського коледжу Лондона провела спеціальне дослідження, в ході якого займалася вивченням реакцій головного мозку немовлят на звуки-виразники різних емоцій. В результаті виявилося, що у дітей активувалися ті ж самі зони мозку, що й у дорослих. При цьому немовлята з легкістю відрізняють негативні емоції від позитивних.

В ході експерименту вчені провели спостереження за 21 малюком віком від трьох до семи місяців. Немовлята уві сні слухали звуки емоційно нейтральні, позитивні або ж негативні. Ось, приміром, такі як плач, ридання, крик, сміх, кашель, чхання та інші звуки природи. Використовуючи магнітно-резонансну томографію, вчені визначали, які області мозку активуються у немовлят під час прослуховування.

Зі знімків видно, що звуки, які виражають негативні емоції, плач та ридання, активовували орбітофронтальну кору та островкові частини головного мозку. Натомість всі інші звуки викликали активність скроневої частини головного мозку. У скроневій ділянці розашована слухова зона кори, яка сприймає та аналізує звуки.

Немовлята розрізняють сміх і плач (фото взято з сайту wikidict.de)
Немовлята розрізняють сміх і плач (фото взято з сайту wikidict.de)

«Отримані результати є свідченням того, що скронева ділянка мозку у немовлят набагато розвиненіша, ніж прийнято було донедавна вважати. Це яскравий приклад того, що окремі спеціалізовані ділянки головного мозку починають працювати дуже рано, з моменту народження дитини», - розповідає один із авторів дослідження доктор Меркьюрі. «Це відбувається тому, що людський голос відіграє дуже важливу роль у становленні та розвитку дитини. І цілком можливо, нам вдалося зафіксувати перший етап розвитку мови та навичок спілкування», - твердить керівник дослідження Анна Блазі.

Джерело: http://www.infox.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.