Пенсійна реформа - "рятівне коло" для економіки України Автор: kseniya_www · Опубліковано: 30.06.2011 11:02 · Розділ: Економіка

Пенсійна реформа, яка сьогодні впевнено наступає на горло пенсіонерам, має можливість відтермінувати фінансовий крах країни. З однієї сторони солідарна  пенсійна система, коли молоде робоче населення країни кормить пенсіонерів була до цього часу цілком нормальною. Проте зараз, коли жінки перестали родити по 2-3 діточок, а продовжуваність життя зросла, Україна реально відчула що система вже не працює.

До речі, середня тривалість життя на пенсії в Україні є зовсім не малою у порівнянні із іншими європейськими країнами.

Польща19.8
Україна19.2
Білорусь19
Румунія18.9
Росія17.5
Литва17.2
Словаччина16.4
Латвія14.5
Середня тривалість життя на пенсії в деяких східних країнах Європи

Зазначимо, що в порівнянні із даними країнами, наші бабусі та дідусі живуть довше. Та й слава Богу ) Тільки ж хотілося б щоб і якість їх проживання була високою.

Забезпечити ж якість проживання пенсіонерів поки уряду не вдається: пенсійний фонд збитковий, різниця погашається з ВВП країни. При цьому зазначимо, що доля виплат із ВВП в 2010 році становить 18% - це один із найвищих показників в світі. Ще одна статистична таблиця:

Україна18
Німеччина12.5
Польща11.8
Великобританія10.8
Словенія9.8
Росія9.4
Словаччина7.5
Чехія7.1
Литва6.8
Румунія6.7
Латвія5.3
США4.8
Відношення пенсійних виплат до ВВП в 2010 році,%

Саме тому країна і вдається до таких реформ, щоб хоч якийсь етап зберегти солідарну систему та економіку, а потім перейти на  другий етап пенсійного реформування, який буде заключатися в поступовому накопиченні коштів людьми протягом свого життя та роботи.

За принципом приватного пенсійного страхування працює не одна європейська країна. В Україні ж планується впровадження обов'язкового резервування коштів громадянами. Ці гроші можна буде зберегти та примножити різними шляхами: зберігаючи на депозитах, купуючи золото, чи працюючи на фондовому ринку.

Саме тому кожній молодій людині в наш час потрібно окрім своєї спеціальності вивчати і додаткову - фінансову, яка б дала змогу орієнтуватися на фондовому ринку,  самостійно проводити рейтинг торгових стратегій цінними паперами.

Разом з цим, уряд говорить про те, що для пенсіонерів будуть проводитися рекомендації по інвестуванню коштів. Якщо населення не довірятиме владі, можна буде користуватися послугами "спеціальних радників", та приймати рішення самостійно.

В будь-якому випадку, залишається надіятись на те, що і ця реформа не зазнає краху, і пенсіонери відчують хоча б якесь полегшення вже в недалекому майбутньому.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.