Москіти теж люблять пиво Автор: lesya · Опубліковано: 30.06.2011 09:48 · Розділ: Цікаві факти

Якщо ви полюбляєте влітку випити пива на вулиці, будьте готові до атаки москітів. Як показало досліження, вживання 1-2 пінт пива може зробити людину значно привабливішою для цих комах. Виявляється, москіти здатні відчувати зміни дихання, викликані вживанням алкоголю.

Ймовірно, москіти навчилися пов'язувати запах пива з тим, що у людей після вживання алкоголю знижується імунітет проти укусів. Науковці з Дослідницького центру в Монтпіліере планують використати це відкриття для розробки систем захисту від малярії. Ця хвороба,яку переносять москіти, забирає щорічно по всьому світу 780000 осіб. Тому запропонована теорія була прискіпливо вивчена і підтверджена на 2500 москітах Anopheles gambiae в Буркіна-Фасо. Ця проблема дуже актуальна, адже алкоголь вживають у всьому світі, і тепер учені пропонують внести алкоголь до списку факторів ризику.

Москіти люблять алкоголь
Москіти люблять алкоголь

Дослідниками було залучено до своєї роботи 25 добровольців віком 20-43 років. На початку експерименту піддослідні випили по літрі алкогольного напою Dolo місцевого виробництва. Потім вчені випустили москітів і почали спостерігати,куди полетять комахи: на свіже повітря, чи в бік "пастки" із запахом людини, що випила напій. Як виявилося, 65% москітів летіли на запах людини з алкоголем у крові.

Джерело: http://medkarta.com


Інші новини розділу