Люди-Х існують насправді Автор: lesya · Опубліковано: 28.06.2011 17:29 · Розділ: Наука

Нещодавно вчені медичної школи університету Массачусетса (University of Massachusetts Medical School) довели, що людина могла б бачити магнітне поле, орієнтуючись у просторі без будь-якого компаса. Справа в тому, що очі птахів, ссавців та комах містять особливий білок - криптохром, який дозволяє відчувати магнітне поле. Своєрідний криптохром є і в людей. Однак він чомусь не діє. Ну принаймні точно не з тією силою, що у братів наших менших.

В рамках експерименту нейробіолог Стівен Репперт (Steven Reppert) позбавив мух власного "магнітного" білка. В результаті комахи втратили здатність орієнтуватися в лабіринті за допомогою штучного магнітного поля. А перед цим вони успішно справлялися з таким завданням.

Далі вчений ввів мухам людський криптохром, в результаті чого дивовижна здатність долати лабіринт до них повернулася. Мухи немовби "магнітно" прозріли.

Виявляється, люди можуть бачити магнітне поле
Виявляється, люди можуть бачити магнітне поле

Результати проведеного експерименту дозволили Репперту зробити висновок, що вже сама наявність кріптохрому в організмі людини дозволяє відчувати магнітне поле.

- Ми змушені визнати, що у людини є шосте чуття, - твердить учений. – Залишається лише з'ясувати, у який спосіб ми використовуємо магнітну сприйнятливість.

Джерело: http://kp.ru/daily/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.