Головний музей України відкриває недоступні раніше фонди Автор: Вікторія · Опубліковано: 29.05.2009 17:56 · Розділ: Культура

З нагоди святкування 110-річного ювілею, Національний художній музей України презентує серію виставок, на яких будуть представлені експонати, зазвичай недоступні для рядових відвідувачів.

29 травня, відбулося урочисте відкриття перших двох живописних проектів - "Микола Глущенко (1901-1977). Дорогами подорожі" та "Художники Південної Пальміри. Кінець ХІХ - початок ХХ століття."

У першій експозиції буде представлено близько сотні еталонних робіт М. Глущенка, що охоплюють творчість майстра практично протягом всього життя, починаючи з 1930-х років. Завдяки проведенню хіміко-технологічних дослідженнь, вдалося підтвердити авторство і датувати не підписані та не датовані раніше роботи.

Друга виставка - картини одеських художників, що працювали в кінці ХІХ - на початку ХХ століття. Разом зі знаними роботами, які увійшли до золотого фонду національного живопису, вперше експонуватиметься немало етюдів, які дають яскраве уявлення про характер живописних пошуків того часу.

Серед них роботи таких корифеїв як М.Кузнецов і К.Костанді, а також молодих майстрів - С.Колеснікова, П.Волокідіна, А.Шовкуненка. Також на виставці будуть представлені роботи відомих художників: П.Нілуса, Е.Буковецького, С.Кишиневского, Г.Головкова, Т.Дворникова.

Суттєво доповнить картину творчого життя Одеси того періоду документальний матеріал з архіву музею - фотографії, листи, офіційні документи. А масштабний проект "З фондів Національного художнього музею України" ознайомить публіку з роботами, які зберігаються у фондосховищах і, з певних причин, не розміщені в залах.

Джерело times.ua


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?