Фото знаменитого бандита Біллі Кіда продали з аукціону Автор: lesya · Опубліковано: 27.06.2011 18:21 · Розділ: Цікаві факти

Єдину відому світові фотографію легендарного американського бандита кінця XIX століття Біллі Кіда продали на 22-му щорічному аукціоні Brian Lebel's Old West Show & Auction, який відбувся цими днями у Денвері. Зображення дісталося приватному колекціонеру, ім’я якого не повідомляється. А витратив він на фото злочинця кругленьку суму – аж 2,3 мільйона доларів.

Фотографія Біллі Кіда стала найдорожчим лотом в історії аукціону. З урахуванням 15-відсоткового податку, її підсумкова вартість склала 2,6 мільйона доларів. Разом з цим організатори аукціону оцінювали унікальне зображення в 300-400 тисяч доларів. Знаменитий знімок злочинця датується 1879 - 1880 роками. А зроблено його у Форте Саммер у Нью-Мексико. На знімку - американський бандит з карабіном "Вінчестер" у правій руці, ліворуч видніється кобура з револьвером "Кольт".

Біллі Кід не був лівшею
Біллі Кід не був лівшею

Свого часу на підставі цієї фотографії творці вестерну про Біллі Кіда під назвою "Стрілець-лівша" з Полом Ньюманом у головній ролі помилково припустили, що знаменитий бандит був лівшею. Натомість згодом виявилося, що на ферротипних фотографіях зображення віддзеркалюється.

Фотографія добре збереглася до наших днів. Свого часу знімок потрапив до рук Дена Дедріка, якому бандит доводився далеким родичем. Вперше зображення виставили на огляд громадськості в 1980 році в музеї округу Лінкольн в Нью-Мексико. За однією з легенд, Біллі Кід прожив 21 рік, і протягом такого короткого життя встиг вбити близько 21 людини. Однак за офіційними даними, жертвами бандита стали від чотирьох до дев'яти осіб, в тім числі й застрелений 1878 року шериф.

А наприкінці минулого року губернатор штату Нью-Мексико Білл Річардсон запропонував посмертно помилувати Біллі Кіда. Однак згодом він відмовився від цієї ідеї.

Джерело: http://www.segodnya.ua/


Інші новини розділу