Мешканці міст схильні до шизофренії Автор: lesya · Опубліковано: 24.06.2011 20:14 · Розділ: Наука

За даними спеціальних досліджень, люди, які мешкають у містах, на 20% більше схильні до виникнення душевних розладів та на 40% - до критичних перепадів настрою. Окрім того, ризик виникнення шизофренії вдвічі вищий у тих, хто народився та виріс у містах.

У дослідженні, проведеному групою вчених під керівництвом професора Андреаса Мейєра-Лінденберга з Гейдельберзького університету в Німеччині, взяло участь 50 осіб – мешканців сільської місцевості та великих міст. Для проведення експерименту вчені відбирали виключно здорових як у фізичному, так і у психічному плані, людей. Спершу вчені провели сканування мозку всіх учасників експерименту.

В результаті проведеного сканування виявилося, що мигдалеподібне тіло мозку мешканців міст занадто активізується у стресових ситуація. «Ця область головного мозку сигналізує про небезпеку та безпосередньо пов'язана з тривогою та депресією», - говорить професор.

Мешканці мегаполісів схильні до шизофренії (фото з сайту psysocialis.ru)
Мешканці мегаполісів схильні до шизофренії (фото з сайту psysocialis.ru)

За сучасними прогнозами до 2050 року 70% усіх людей мешкатимуть у містах. В середньому, мешканці міста є багатшими та мають можливість отримувати набагато якіснішу медичну допомогу. Однак міське життя є причиною розвитку хронічних розладів, пов'язаних зі складністю та стресовістю соціального середовища та великою соціальною нерівністю. Біологічні компоненти цього складного фону вважаються факторами ризику, а спосіб самозахисту спеціалісти ще не винайшли.

«Якщо хтось порушує межі нашого особистого простору, одразу ж активізується мигдалина та поясна звивина. Отож основна причина криється, все-таки, в надмірній густоті населення», - твердить керівник дослідження Мейєр-Лінденбер.

До речі, результати проведеного дослідження можуть повпливати навіть на проектування дизайну міських районів.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.