Автопортрет Ван Гога виявився портретом його брата Автор: lesya · Опубліковано: 24.06.2011 19:37 · Розділ: Культура

Нещодавно група спеціалістів, грунтуючись на результатах проведеного дослідження, довела, що один із знаменитих автопортретів Ван Гога насправді є портретом його брата Тео. До цього часу в середовищі мистецтвознавців прийнято було вважати, що Ван Гог ніколи не зображував свого брата на картинах чи портретах. Та за словами одного з експертів амстердамського Музею Ван Гога, на картині 1887 року, яка зберігається в музеї, зображений брат знаменитого художника. Автор грунтовного дослідження звертає увагу на те, що обличчя Вінсента Ван Гога та його брата Теодора на картинах відрізняються.

Водночас аналіз фотографій Теодора доводить, що форма та колір бороди, очі, овал обличчя Теодора дуже схожі на портрет. Таким чином, це єдине полотно, на якому намальований брат Ван Гога.

На портреті - брат Ван Гога
На портреті - брат Ван Гога

До речі, цей портрет створений у 1887 році, саме тоді брати мешкали разом у Парижі. Однак цей період творчості художника вивчений найменше.

Портрет протягом тривалого часу зберігався в музейних сховищах, та недавно його виставили разом з новими знахідками з Антверпена й Парижа, пов'язаними з життям нідерландського художника 1885-1888 років, на виставці «Ван Гог в Антверпені і Парижі: нове розуміння».

Джерело: http://www.internovosti.ru/


Інші новини розділу

 • Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей

  Без жалю до себе. Розсунемо межі власних можливостей · kseniya_www · 04.04.2017 15:01

  Сучасне суспільство дуже нав'язливо популяризує ідею про те, що людина практично всемогутнє створіння і для нього не існує, мабуть, ніяких кордонів. Така популяризація з одного боку здорово мотивує і надихає, але з іншого, викликає явний дисонанс між горезвісним «хочу» і «можу». Адже бажання людини, часом бувають дійсно глобальні, але можливості для досягнення цього, часто, більш ніж скромні. І немає якогось ефективного інструменту для допомоги в здійсненні задуманого.


 • Де читати про книжки

  Де читати про книжки · Anastasia · 09.12.2016 15:13

  Щоразу при поході до книгарні перед нами постає вибір: що читати? Сучасна літературна критика «живе» переважно в соцмережах та блогах. Паперові видання, які публікують інформацію про новинки літератури радше висвітлюють суб’єктивну думку автора статті, а вона не може зрівнятися з думкою громадськості, якою кишить мережа. До вашої уваги перелік сайтів, які допоможуть обрати те, що буде до душі.


 • Київська влада вирішила популяризувати українську мову

  Київська влада вирішила популяризувати українську мову · Марина Левицкая · 13.06.2016 20:28

  Депутати Київської міської ради прийняли рішення популяризувати українську мову. Для цього вони пропонують городянам перекласти на українську мову весь документообіг в столиці. Крім цього, на українську мову планують перекласти рекламу, впровадити її в ресторанах та всіх закладах торгівлі.


 • Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції

  Вечірні сукні 2016 року: модні тенденції · Марина Левицкая · 07.06.2016 21:51

  Навіть якщо в найближчий час ви не збираєтесь на вечірку або прийом, не варто відмовляти собі в задоволенні придбати надзвичайно красиву вечірню сукню. І не сумнівайтеся, що привід одягти її обов'язково знайдеться. Вечірні сукні цього року рясніють таким розмаїттям, що серед них знайдеться та, що відповідає вашим уподобанням і події, для якої вона призначається.


 • Зірки, які вживали наркотики

  Зірки, які вживали наркотики · Марина Левицкая · 30.03.2016 12:42

  Правда, що всі популярні артисти вживають наркотичні речовини? Хто продає їм допінг, і хто з них поховав своїх друзів, які страждали від наркозалежності?