Вчені створили "живий" лазер Автор: lesya · Опубліковано: 20.06.2011 07:06 · Розділ: Авто-мото

Цими днями дослідники з Медичної школи Гарварда (Harvard Medical School) у співпраці з фахівцями Головного госпіталю штату Массачусетс (Massachusetts General Hospital) створили перший у світі "живий" лазер. Пристрій створено з метою вивчення взаємодії електронних та біологічних систем. Для створення біологічного лазера вистачило однієї-єдиної клітини людського організму. А застосовуватимуть пристрій в галузі світлотерапії та для менш шкідливого вивчення будови людського організму.

В основі нового лазера - модифікована клітина людського організму. Вчені в процесі дослідження викликали певні зміни у цій клітині, які дозволили їй накопичити велику кількість зеленого флуоресцентного білка, який є резонатором для посилення фотонів та отримання надкоротких імпульсів лазерного світла.

Більшість сучасних лазерів створені з напівпровідникових матеріалів, оптичних кристалів або ж із газового середовища. Натомість біологічний лазер використовує зелений флуоресцентний білок (green fluorescent protein, GFP).

На першому етапі експерименту вчені заповнили циліндр діаметром близько двох сантиметрів розчином із високим вмістом білка GFP. Стінки циліндру, як і в звичайному лазері, містили резонансні дзеркала. Подаючи імпульси синього світла в робоче тіло біологічного лазера, вчені переконалися, що такий тип лазера повністю працездатний, а реалізована схема дозволяє отримати надкороткі імпульси лазерного зеленого випромінювання.

Живий лазер стане в пригоді медикам
Живий лазер стане в пригоді медикам

Далі вчені взяли ембріональну ниркову клітину, модифікувавши її таким чином, щоб усередині цієї клітини відбувався інтенсивний процес синтезу білка GFP. Розмістивши клітину в проміжку між дзеркалами, розташованими на відстані 20 мікрометрів одне від одного, вчені отримали найменший біологічний живий лазер. Опромінена синім світлом клітина випромінювала світло зеленого кольору, яке, відбиваючись дзеркалами, посилювалося, перетворюючись у промінь лазерного світла, помітний неозброєним оком.

Сферична форма клітини виконувала роль фокусуючої лінзи, перерозподіляючи світловий потік. Завдяки цьому для отримання стійкого променя лазерного світла потребувалося менше енергії, аніж під час проведення експерименту з циліндром та розчином білка GFP. Однак клітини-лазери змогли провести промінь світла всього сотню разів: далі вони помирали.

За твердженням учених, "живі" лазери можуть широко застосовуватися в медицині. На основі таких лазерів прямо в тілі людини можна буде створити комунікаційні мережі та обчислювальні пристрої, які не потребують використання електроніки.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.