Автомобілі керуватимуть водієм Автор: lesya · Опубліковано: 20.06.2011 07:01 · Розділ: Авто-мото

Вже найближчим часом американські автомобілі оснастять технологією, яка передбачатиме поведінку водія та не допускатиме аварій. Група вчених Массачусетського технологічного університету розробили алгоритм передбачення дій водіїв, основною метою якого є звести до мінімуму кількість аварій. Інноваційну технологію назвали Intelligent Transportation System (ITS). Завдяки використанню цієї технології авто зможе самостійно аналізувати положення інших автомобілів на дорозі та в критичний момент взяти керування на себе.

Під час розробки нової системи вчені в основному опиралися на такі критерії, як гальмування та прискорення. Дослідивши дії людини, система передбачатиме, чи становитиме автомобіль загрозу через десяту частку секунди чи навіть через 10 секунд.

Нова технологія відвертатиме аварії
Нова технологія відвертатиме аварії

На додачу алгоритм зможе вираховувати ті відрізки дороги, на яких транспортні засоби ризикують зіткнутися при маневруванні. Система грунтується на інформації, отриманій завдяки роботі бортових датчиків: наближеність автомобіля до узбіччя, кількість машин та сигнал світлофора.

На даний час нову систему випробували на іграшкових машинках, керованих людиною та алгоритмом ITS. До речі, результат і справді приголомшливий: зі 100 випробувань аварії були відвернені в 97 випадках.

Джерело: http://www.autonews.ru


Інші новини розділу

 • Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта?

  Як зрозуміти, що вам потрібно на прийом до психотерапевта? · Jane Holiday · 10.07.2017 11:47

  У світі кількість людей, які відчувають зміни свого психічного здоров'я росте щорічно. Станом на 2017 рік ця кількість вимірюється мільйонами людей, які хоча б раз відчували на власному досвіді такі зміни. Багатьом важко усвідомити, для чого потрібен психотерапевт. У нормальних людей же є близькі та друзі, просто потрібно поговорити з ними та зібратися з силами й все пройде. А вся ця психотерапія - спосіб викачування грошей, раніше такого не було і ніяких депресій теж не було. Але якщо ж ви все-таки впевнені в своїх силах та здоров'ї та не бажаєте сидіти в черзі, щоб отримати довідку від лікаря, перейдіть за посиланням мед справка 086 у, та ознайомтеся з вигідними умовами її отримання в режимі «онлайн».


 • Топ сучасних винаходів для комфортного пересування

  Топ сучасних винаходів для комфортного пересування · Jane Holiday · 20.06.2017 14:15

  Сучасне людство бореться за екологію та навколишнє середовище, але в невпинному ритмі життя ходити пішки чи їздити на велосипеді не завжди актуально. До вашої уваги: чотири сучасних винаходи для комфортного пересування.


 • Найбільш популярні електромобілі в Україні

  Найбільш популярні електромобілі в Україні · Anastasia · 14.12.2016 22:54

  Останнім часом електромобілі на вітчизняному ринку стають все більш актуальними, оскільки вони не потребують палива, а їхні викиди не впливають на навколишнє середовище. Статистичні дані говорить, що у 2-й половині 2015 року продали 72 авто електричної тяги. Цього року за цей самий період було продано вже 192 автомобілі.


 • Майбутнє доріг

  Майбутнє доріг · Anastasia · 18.11.2016 19:34

  Нові технології проникають у всі сфери життя суспільства та держави. Розвитку інфраструктури завжди приділяють багато коштів і уваги, тому більшість провідних країн інвестує саме в багаторічні проекти. Саме так можна назвати якісні дороги масштаб, побудови яких викликає у звичного українця подив.


 • Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі

  Шокуюча мода: уггі-сандалі, туфлі без каблука, захисні шкарпетки та інші неоднозначні речі · Марина Левицкая · 01.11.2016 15:52

  Висока мода прекрасна тим, що навіть не намагається здаватися зрозумілою, як сучасне мистецтво. Але іноді дизайнери на повному серйозі видають дивні речі за модний тренд.