Вовки здатні відгадати настрій людини Автор: lesya · Опубліковано: 20.06.2011 07:51 · Розділ: Природа

Нещодавно група вчених з університету Флориди (Florida University), США дійшла висновку, що собаки та вовки володіють дивовижною здатністю розуміти людський настрій та відгадувати наміри.

В рамках дослідження доктор Монік Юделл (Monique Udell) разом з колегами давав собакам (Canis lupus familiaris) та вовкам (Canis lupus) можливість просити їжу в оточуючих, серед яких були і налаштовані позитивно, і ті, які, за умовами експерименту, змушені були ігнорувати тварин. І ті, й інші обрали дружньо налаштованих учасників експерименту.

Вовки розуміють людські емоції (фото взято з сайту foto.meta.ua)
Вовки розуміють людські емоції (фото взято з сайту foto.meta.ua)

Зрозуміло, що максимальну чутливість до людських настроїв виявили домашні собаки, гірше з цим завданням справилися собаки з притулку, та, нарешті, на останньому місці опинилися вовки.

Результати проведеного дослідження доводять, що здатність розуміти людину з'явилася ще у вовків як передумова одомашнення. Та лише в домашніх собак ця здатність розвинулася настільки добре.

До речі, нещодавно інша група вчених встановила, що собаки можуть бути песимістами. До похмурих роздумів над життям-буттям схильні ті пси, які не люблять залишатися на самоті.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/news/12259/


Інші новини розділу