"Пояс цнотливості": історія та факти Автор: lesya · Опубліковано: 13.06.2011 12:41 · Розділ: Цікаві факти

Вперше пояси вірності почали використовувати у Стародавній Греції: їх, як правило, одягали рабиням, щоб вберегти від небажаної вагітності. Згодом вони набули популярності завдяки одному німецькому монархові (його ім’я історія замовчує). Перші пояси вірності, які дійшли до наших днів, датуються XVI століттям - саме тоді почалося їхнє масове виробництво.

До речі, "пояс цнотливості" був досить-таки дорогою "прикрасою". Його, як правило, використовували в основному панівні класи - заможне купецтво, буржуазія та князі. "Пояс вірності" вважався офіційним засобом захисту жіночої цнотливості від чоловічих домагань.

Пояси вірності набули значного поширення і під час Хрестових походів. Вирушаючи на війну на декілька років, лицар не був впевнений у вірності своєї дами серця, отож одягав її у принизливу “білизну”. Жінкам доводилося терпіти страшенні муки: вони натирали мозолі на попереку та в інтимних місцях, часом навіть утворювалися пролежні, зазнавала змін фігура. А іноді від “подружніх кайданів” звільняли після прийняття спеціального судового рішення, освяченого представниками церковної влади, щоб вберегти нещасну від передчасної смерті.

Пояси
Пояси

А було й таке, що ревниві чоловіки так і не поверталися з ратних походів, а нещасним вдовам мимоволі доводилося зберігати подружню вірність аж до самої смерті.

Епоха, яка породила пояси вірності, створила й протиотруту від них. Спритні виробники “хранителів” за шалені гроші вручали пояс та ключ до нього ревнивому чоловікові, а за окрему плату давали копію ключа дружині або ж її палкому прихильнику. У музеї Гренобля навіть зберігається древній гобелен, на якому зображений лицар в обладунках, який виїжджає з воріт замку. З вікна йому махає хустиною незрівнянної краси дівчина. На шиї у лицаря на ланцюжку видніється ключик. А з-поміж кущів визирає інший лицар без обладунків, у якого на шиї висить точнісінько такий ключик...

Як не дивно, у Європі і до сьогодні існують майстерні, у яких, як і раніше, виготовляють пояси вірності. Щоправда, окрім механічних замків, сучасні виробники використовують новітні матеріали та найсучасніші досягнення техніки та електроніки. За окремими даними, протягом року у Європі замовляють близько 150-200 поясів вірності.

У сучасній Індонезії, мешканці якої вороже ставляться до китайців, деякі китаянки носять пояси цнотливості, остерігаючись згвалтування. А в деяких масажних салонах Індонезії адміністрація наказує масажисткам на роботі вдягати аналоги поясів вірності, щоб дати зрозуміти відвідувачам, що у даному салоні не надають інтимних послуг.

А у вікторіанській Англії винайшли чоловічий пояс вірності. Його призначення - перешкодити хлопчикам займатися рукоблудством. Саме тоді в Англії прийнято було вважати, що мастурбація є причиною сліпоти, божевілля, раптової смерті тощо.

Джерело: http://opa.kg/i


Інші новини розділу