Пенсійна реформа в Україні - реформа свідомості громадян Автор: kseniya_www · Опубліковано: 10.06.2011 19:10 · Розділ: Економіка

Декілька років тому весь світ обійшла новина про німецьку пенсіонерку, яка облітала за декілька днів весь світ на відсотки від придбаних акцій. Жінка за 8 років заробила 1 млн.дол. із початковою сумою вкладу в 20 тис.євро.

Фрау Моц, що заробила 1 млн.дол. на форексі
Фрау Моц, що заробила 1 млн.дол. на форексі

В Україні ж про такі подорожі пенсіонери вже і не мріють, оскільки їх дохід не перевищує і середнього прожиткового мінімуму, і з кожним роком ситуація з доходом старшого покоління зовсім не покращується. В той час як уряд кричить про пенсійні реформи, реальні фінансові покращення, які можуть відчути пенсіонери - це збільшення "подачок від влади" на 10-20 грн.

Якими мають бути дієві шляхи пенсійних реформ, що дійсно можуть полегшити життя старших людей, в Україні урядовці знають - це зарубіжний досвід накопичення коштів у вигляді пенсійного страхування.

Це повинна бути недержавна програма з накопичення коштів, яка б дозволяла отримувати пенсіонерові протягом життя 70-80% доходів, отриманих під час роботи. В Україні страхових компаній, що пропонують такі варіанти пенсійних реформ достатньо, проте жодна із них не перевірена часом.

Єдина дієва система накопичення - це банківські депозити. Відсотки, звичайно, невисокі, проте це вже краще, чим нічого.

Зібрати на пенсію - завдання не легке, не легше завдання - зберегти вже існуючі кошти. В умовах інфляції, коли валюта знецінюється, може статися так, що прибуток, який людина мала б отримати у вигляді відсотків, може перетворитися на збиток.

Спеціалісти радять вкладати гроші в золото, проте вклади ці будуть вигідними, якщо вони будуть довгостроковими, оскільки протягом року ціна на золото може то зростати, то падати. Вкладають в золото двома методами: або купують злитки, або відкривають металевий депозит, доходність якого рідко коли перевищує 6%.

Ще одна вічна інвестиція - нерухомість. Як правило, коли в країні все стабільно, вартість нерухомості зростає на 10-15% на рік. Проте "все стабільно" і "Україна" - поняття, які разом не вживаються, тому такий депозит є дорогим і дещо ризикованим.

На кінець перелічених пропозицій з дієвих пенсійних реформ, згадаємо і той фондовий ринок, на якому нажилася вже згадана німкеня. На сьогодні поріг входження на український фондовий ринок - 5 000 грн. Для участі в ризикових закритих торгах акціями грошей, звичайно, потрібно в рази більше. Тільки не забувайте - фондовий ринок - це гра для освічених людей, або людей, яких консультують освічені люди. І не дивлячись на освіту і досвід роботи з фінансами, ризик неповернення коштів дуже високий. Сьогодні український фондовий ринок дуже прибутковий: індекс ПФТС збільшився на 70%, індекс УБ - на 65,9%. Прибутковий - але непередбачуваний…

В будь-якому випадку, основна порада спеціалістів для пенсіонерів: не зберігати всі яйця в одному кошику. Обирати потрібно як мінімум 2-3 інструменти і інвестувати в них не менше, ніж 10% щомісячного доходу.


Інші новини розділу

 • "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну

  "Не дочекаєтесь" - PayPal відмовився заходити в Україну · kseniya_www · 23.10.2018 15:18

  Багато власників інтелектуального бізнесу очікують PayPal протягом довгих років, жадібно спостерігаючи, як система без проблем працює в сусідніх країнах.


 • Як навчитися економити воду?

  Як навчитися економити воду? · kseniya_www · 16.02.2017 17:58

  Високі тарифи на воду змушують українців вчитися економити. На відміну від електрики або опалення, економія води часто не передбачає будь-яких витрат. Все, що потрібно, - змінити деякі звички в побуті.


 • Ласкаво просимо в офшори

  Ласкаво просимо в офшори · Anastasia · 04.01.2017 19:56

  Українські реалії та економічне становище в державі диктують свої умови власникам компаній та підприємств. Все частіше вони звертаються «по закордонну» допомогу, щоб уникнути всеохоплюючої бюрократичної системи.


 • Чому знецінюється нафта?

  Чому знецінюється нафта? · Anastasia · 17.11.2016 14:36

  Ф’ючерси падають в ціні після появи новини з Управління енергетичної інформації США, де йдеться про нарощення запасів.


 • Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої?

  Скільки втрачає Україна не переробляючи електронні пристрої? · Класна мацьопа · 19.10.2016 14:10

  Мобільні телефони, які вже відпрацювали своє, можуть стати додатковим джерелом заробітку. За останні десять років в Україні продали близько 63 мільйонів мобільних пристроїв.