Світло та телевізор викликають проблеми зі сном Автор: lesya · Опубліковано: 09.06.2011 10:04 · Розділ: Краса і здоров'я

В результаті дослідження, проведеного групою німецьких учених виявилося, що сон, порушений певними подразнюючими чинниками, такими, як, приміром, увімкнений телевізор чи нічник, призводить до виникнення депресії.

В рамках дослідження вчені провели експеримент, у якому взяли участь дві групи хом'яків. Тварини однієї групи спали при ввімкненому світлі, натомість представники іншої експериментальної групи засинали в темній кімнаті. Опісля хом'яки першої групи поводили себе дивним чином, відмовляючись, зокрема, від солодкої їжі.

Більше того, далі виявилося, що сон з включеним світлом викликав зменшення тієї частини мозку, яка відповідає за отримання задоволення.

На другому етапі дослідження вчені провели опитування групи людей, які засинали з ввімкненим телевізором. За словами доктора Чарльза Кзайслера з Гарвардської медичної школи, наявність у спальні будь-яких подразнюючих факторів (наприклад візуальних) призводить до тривожного сну, не даючи мозку достатньо відпочити.

Справа в тому, що екранне випромінювання пригнічує мелатонін - гормон, який безпосередньо відповідає за здоровий сон та характеризується антиоксидантною, антистресовою та імуностимулюючою дією.

Використання гаджетів перед сном разом із ввімкненим світлом викличуть безсоння
Використання гаджетів перед сном разом із ввімкненим світлом викличуть безсоння

До речі, використання різноманітних гаджетів - мобільних телефонів, комп'ютерів, відеоігор та музичних пристроїв, теж небажане для тих, хто має намір гарно поспати: на думку дослідників, використання перелічених вище пристроїв безпосередньо перед сном стимулює мозок набагато більше, аніж пасивне споглядання на екран телевізора. Отож заснути таким людям буде ще важче.

Джерело: http://www.km.ru


Інші новини розділу

 • Комфортні покупки в інтернет-магазині

  Комфортні покупки в інтернет-магазині · Jane Holiday · 14.06.2017 12:53

  В сучасному світі велика кількість покупок здійснюється покупцем через інтернет, але так не хочеться штудіювати мережу в пошуках різних інтернет-магазинів. Дуже зручно, коли усе необхідне зібрано на одному сайті. До вашої уваги, бренд «Подушка», який на своїй інтернет-сторінці зібрав велику кількість товару для різних галузей життя.


 • Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку

  Дізнайтеся, яка рослина підходить вашому знаку зодіаку · Jane Holiday · 31.05.2017 15:30

  Часто трапляється, що ми заводимо в себе дома рослину, яка сподобалася і раптом бачимо, що вона не дуже нам підходить.


 • Здорова психіка: рецепт збереження

  Здорова психіка: рецепт збереження · Anastasia · 05.12.2016 17:27

  У безперервному вирі буденних справ ми не помічаємо, що звички допомагають продукувати стресові ситуації у нашому і без того неспокійному житті. Відсутність сну, ненормований режим харчування чи солодке на вечерю – всі ці на перший погляд буденні речі завдають шкоди нашій психіці. Тому вчені склали перелік звичок, які допоможуть вам жити у шаленому графіку.


 • Прикраси розповідають про характер людини

  Прикраси розповідають про характер людини · Anastasia · 24.11.2016 16:26

  Психологи дійшли до висновку, що ми підбираємо прикраси в залежності не від фінансових можливостей, а від нашого внутрішнього «я». Одні надають перевагу золоту чи діамантам, інші ж із радістю носять яскраву біжутерію. Вибір прикрас чи їх відсутність може розповісти про людину більше, ніж ми думаємо.


 • Зимова депресія: чим заїсти

  Зимова депресія: чим заїсти · Anastasia · 16.11.2016 13:09

  Зима – пора холоду, снігу та авітамінозу. Зміна погоди та температурних показників, безумовно, впливає на те, що ми кладемо до рота. Іноді дуже важко "не заїдати" похмурий день плиткою шоколаду, але ж це так приємно! Дієтологи стверджують, що зміна раціону в цей період року є нормою, але зловживати не варто, адже, в першу чергу, страждає здоров'я. Тому вони наводять короткий перелік продуктів, які можуть стати в нагоді при зимовій сплячці.