Перший антисемітський лист Гітлера виставлений у Нью-йорку Автор: lesya · Опубліковано: 09.06.2011 08:11 · Розділ: Події у світі

Цими днями у Нью-Йорку вперше на всезагальний огляд виставили лист Адольфа Гітлера, написаний у 1919 році: саме він вважається найпершим документом, у якому Гітлер виклав свої антисемітські ідеї та погляди.

Лист видрукуваний на друкарській машинці. У ньому йдеться про необхідність "безкомпромісного вилучення" євреїв з німецького суспільства.

Існування цього документа вже давно не було таємницею для фахівців, та лише недавно - близько місяця тому - Центр Симона Візенталя викупив цей документ у приватного продавця за чималеньку суму американських зелених - 150 тисяч доларів.

На сьогоднішній день чотири пожовклих від часу листки з підписом Гітлера можна побачити в нью-йоркському Музеї толерантності, а з липня цього року вони виставлятимуться в Центрі Симона Візенталя в Лос-Анджелесі.

Лист було написано, коли Гітлеру виповнилося 30 років. На той час він служив у німецькій армії. Один з його командирів цілком випадково виявив у свого підопічного схильність просторікувати перед солдатами щодо ролі євреїв у поразці Німеччини в ході Першої світової війни. Командир запропонував Гітлеру викласти свої ідеї на папері.

Наприкінці Другої світової війни лист потрапив до рук одного з американських солдатів.

Автентичність листа була підтверджена почеркознавцем Чарльзом Хемілтоном, який свого часу назваві "Щоденники Гітлера", опубліковані газетою Sunday Times, підробкою.

Автентичність листа підтверджена спеціалістами
Автентичність листа підтверджена спеціалістами

У листі Гітлер говорив про необхідність повного вилучення євреїв із суспільства. За його словами, "іудаїзм - це безперечно расова, а не релігійна група. Як наслідок, серед нас живе чужинецька раса зі своїми власними почуттями, думками та прагненнями, яка має ті ж самі права, що й ми".

Таким чином ще тоді, в далекому 1919, Гітлер вважав, що вирішити "єврейське питання" зможе лише сильна держава, яка відбере у євреїв усі цивільні права.

“Та все ж кінцевою метою має стати повне і безкомпромісне винищення євреїв”, - говорив він, передбачаючи свою політику після приходу до влади.

Таким чином, за словами рабина Хайєра, цей лист безпосередньо пов'язує Гітлера з геноцидом євреїв.

Джерело: http://www.bbc.co.uk


Інші новини розділу