Струс мозку виявлятимуть за допомогою смартфонів Автор: lesya · Опубліковано: 07.06.2011 12:59 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група американських вчених розробила додаток для смартфонів, який виявлятиме у користувачів струс мозку на початковому етапі. Програму розробили співробітники Університету Північної Кароліни спільно з працівниками Дитячого національного медичного центру та інженерами компанії Psychological Assessment Resources Inc.

Програма задаватиме користувачеві низку різного роду запитань, відповіді на які дозволять оцінити ймовірність струсу мозку. І якщо така ймовірність досить висока, додаток може відправити електронний лист з отриманими даними кваліфікованим спеціалістам.

Спорт часто стає причиною струсів мозку (фото з сайту ukranews.com)
Спорт часто стає причиною струсів мозку (фото з сайту ukranews.com)

Питання, які використовує програма, стосуються процесів мислення та запам'ятовування, фізичних симптомів, емоційного стану та порушень сну. Додаток збирає інформацію про механізм та час отримання травми, і про зміни симптомів у їхній динаміці.

Розроблена програма розрахована на використання як травмованою особою, так і тими, хто знаходиться поруч.

За словами Джейсона Михалика (Jason Mihalik), розробника додатку, метою нової програми є зменшення кількості ускладнень та запобігання тяжких наслідків струсів мозку шляхом раннього виявлення цього типу травми та направлення пацієнтів, які потребують кваліфікованої допомоги, до лікаря.

Зауважимо, що проблема зростання частоти струсів мозку у США, особливо під час занять спортом, останнім часом стала аж надто актуальною - у США навіть заснували Національне товариство струсів у спорті. До нього увійшли тренери, лікарі, виробники спорядження та батьки дітей-спортсменів.

Джерело: www.med2.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.