Кількість друзів залежить від об'єму головного мозку Автор: lesya · Опубліковано: 05.06.2011 17:08 · Розділ: Наука

Ще на початку 1990-х британський антрополог Робін Данбар висунув гіпотезу, згідно з якою кількість дружніх зв'язків у приматів визначається... об’ємом головного мозку. Дослідник в процесі експерименту займався вивченням близьких взаємин у співтовариствах різних приматів. Отримані результати він експропріював на людину, і дійшов висновку, що граничне число друзів у Homo sapiens становить 150 осіб.

Однак з моменту появи та активного розвитку соціальних мереж, фахівці припускали, що “число Данбара” може втратити свою актуальність. Отож у такому контексті автори нового дослідження проаналізували активність трьох мільйонів користувачів соціальної мережі Twitter протягом чотирьох років, простеживши виникнення та становлення нових дружніх зв'язків.

Кількість друзів залежить від обєму головного мозку (фото взятоз сайту liveinternet.ru)
Кількість друзів залежить від обєму головного мозку (фото взятоз сайту liveinternet.ru)

Для оцінювання ступеня “дружності” зв'язків вчені використовували низку критеріїв. Так, двох користувачів Twitter вважали друзями тоді, коли вони обмінюються повідомленнями не з однієї, а хоча б з кількох реплік. Окрім того, користувачі повинні спілкуватися регулярно.

До речі, в результаті проведеного дослідження його авторам вдалося виявити характерний сценарій розвитку активності користувачів соціальної мережі. Одразу ж після появи нового мікроблога, який регулярно оновлюється, кількість друзів автора цього блогу починає зростати до тих пір, поки не сягає певного критичного значення. І коли кількість друзів сягає межі, автор мікроблогу починає переважно спілкуватися з тими людьми, з якими у нього виникли дружні взаємини. Вчені встановили, що граничне число друзів коливається в межах від 100 до 200 осіб, тобто майже збігається з “числом Данбара”.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.