Мобільні телефони викликають рак мозку Автор: lesya · Опубліковано: 05.06.2011 16:58 · Розділ: Наука

Декілька днів тому, 31 травня, представники Міжнародного агентства з вивчення раку ВООЗ (IARC) оголосили мобільний телефон потенційним канцерогеном. Виявилося, що активне використання мобільних пристроїв на 40% підвищує ризик виникнення злоякісної пухлини мозку - гліоми. Під активним використанням розуміють щоденні розмови тривалістю до 30 хвилин протягом 10 років.

Такі висновки члени робочої групи МАІР зробили на основі результатів аналізу сотень наукових публікацій на цю тему. За словами керівника групи Джонатана Самета (США), спеціалісти продовжують збирати інформацію, однак навіть зараз підстав для такого висновку цілком достатньо.

Мобільні телефони викликають гліому мозку (фото взято з сайту dic.academic.ru)
Мобільні телефони викликають гліому мозку (фото взято з сайту dic.academic.ru)

Однак не все так страшно: звести ризик виникнення злоякісної пухлини до мінімуму дуже просто - слід забрати телефон від голови, використовуючи гарнітуру або ж віддавши перевагу SMS-листуванню.

Джерело: http://www.zdr.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.