Доля православних храмів у Шанхаї Автор: Lesly · Опубліковано: 28.05.2009 15:31 · Розділ: Релігія

Старі православні храми у Шанхаї зі своєю вражаючою архітектурою, об’ємними склепінними перекриттями та розкішним декоруванням, можливо, будуть продаватися як елітна нерухомість.

Відомі пам’ятки минулого, церква Св. Миколая та Місіонерська церква, зведені в 30-х роках ХХ століття і зареєстровані муніципальними органами влади як культурна спадщина, безперечно, варті цілих статків. На сьогодні, два храми стоять порожні.

"Вона закрита вже більше року," – розповів Ку, чоловік що продає газети біля Місіонерської церкви. – Місцева влада закрила її, щоб захистити будівлю від руйнування." До того, в приміщенні розміщувалися кафе, ресторан та нічний клуб.

Зовсім неподалік розташована будівля, що колись була церквою Св. Миколая. Останнім часом тут розміщувався відомий висококласний французький ресторан і бар, Ashanti Dome. Зараз приміщення також пустує.

Зведена в 1932-34 роках, будівля служила не тільки церквою та французьким рестораном. Тут також розміщувалася фабрика пральних машин. Протягом "культурної революції" (1966-76) будівля була частково зруйнована, але місцеві жителі з її даху звісили величезний портрет голови республіки, Мао Цзедуна. Завдяки цьому церква вціліла.

Перед відкриттям ресторану, 6 років тому, тут розміщувався муніципальний культурний центр, а деякий час храм пустував.

Розпорядження звільнити приміщення поступило від центрального керівництва. Власнику ресторану виплатили компенсацію за збитки.

Органи влади відмовляються пояснити, чому було прийняте таке рішення, чи розповісти про подальшу долю храмів.

Джерело: chinadaily.com.cn


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.