Наші предки-чоловіки сиділи вдома, жінки - подорожували Автор: lesya · Опубліковано: 03.06.2011 07:55 · Розділ: Наука

Нещодавно антропологи зробили вельми цікаве відкриття: виявилося, що самці австралопітеків понад усе полюбляли сидіти вдома, тоді як для самок характерний неймовірний потяг до змін.

В процесі дослідження представники міжнародної групи антропологів під керівництвом Сенді Коупленда вивчали та аналізували зуби восьми австралопітеків (Australopithecus africanus) та 11 парантропів (Paranthropus robustus), які жили 1,8-3,5 млн років тому. Ці зуби протягом тривалого періоду зберігалися в музеях ПАР.

Спершу вчені проаналізували співвідношення двох ізотопів стронцію (стронцій-86 та стронцій-87), які містить зубна емаль гомінідів, і виявили гендерну різницю в поведінці наших предків.

Так, ізотопний аналіз зубів стародавніх африканських пращурів людини доводить, що вони харчувалися разом із зебрами, гіпопотамами та предками сучасних свиней. Так, 90% осіб, у яких були великі корінні зуби, добували їжу неподалік своїх печер; водночас особи з меншими за розміром зубами доволі часто (більше, ніж у 50% випадків) поповнювали зубну емаль стронцієм в інших місцях, на сьогоднішній день не встановлених.

Самки австралопітеків полюбляли подорожувати (фото взято з сайту forum.zoologist.ru)
Самки австралопітеків полюбляли подорожувати (фото взято з сайту forum.zoologist.ru)

Беручи до уваги високу ступінь гендерного поліморфізму, властиву приматам і першим гомінідам, вчені дійшли висновку, що великі зуби були у самців, менші - в самок.

Дослідники вивчали також ізотопний склад зубної емалі низки ссавців - бабуїнів, антилоп та інших - які мешкали у тих самих місцях, що й гомініди, тобто в районі печерних систем Стеркфонтейн і Швартканц. В результаті з'ясувалося, що всі ці тварини майже ніколи не віддалялися від своїх місць більше, ніж на кілька кілометрів - власне, точнісінько так чинили самці австралопітеків і парантропів.

Натомість самки гомінідів, навпаки, в більшості своїй були “прибульцями”. Враховуючи той факт, що ізотопний склад емалі не змінюється з моменту її формування (а в гомінідів її формуваня завершувалося у віці близько 8-9 років), самки народжувалися в іншому, поки що не встановленому, місці, і вже згодом перебралися в доломітові печери Стеркфонтейн і Швартканц.

Джерело: http://www.topnews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.