Малюки радіють осмислено Автор: lesya · Опубліковано: 02.06.2011 10:33 · Розділ: Наука

Молоді батьки чомусь схильні думати, що їхні малюки виявляють емоції несвідомо, не розуміючи, що таке радість чи смуток. Так, адже вони новачки у цьому світі, то ж звідки візьметься розуміння таких складних речей?

Однак за результатами нового дослідження, однорічні немовлята радіють та сумують цілком свідомо. Вони можуть за допомогою аналітичного мислення передбачити, чим закінчиться та чи інша подія, незважаючи навіть на те, що у них немає ніякого досвіду.

Малюки добре розуміють, коли їм радіти, а коли - сумувати
Малюки добре розуміють, коли їм радіти, а коли - сумувати

Як відомо, окремі види живих організмів можуть цілком адекватно реагувати на ланцюжок подій, з якими їм доводилося стикатися раніше. Таким чином, вони набувають досвіду. Однак людський "чистий розум", який є і в немовлят, допомагає прогнозувати майбутнє без будь-якого попереднього досвіду.

Отож нещодавно вчені дійшли висновку, що "чистий розум" з'являється у дитини одразу ж після народження. А протягом першого року життя він уже досить добре розвивається.

В рамках дослідження вчені провели експеримент, в ході якого однорічним малюкам показували кольорові анімації, у яких фігурки стрибали в замкнутому просторі. Внизу цього простору знаходився отвір. Потім ці фігурки на мить приховували від очей немовлят - і всі вони зникали з екрану, але не через отвір, як можна було б подумати, а незрозумілим чином. Здивування малят було написане в них на обличчі: чому фігури зникли не через отвір, та, власне, чому вони взагалі зникли?

"Чисте мислення" виявило нелогічність даної ситуації: фігури повинні зникати в отворі, а не самі по собі. Водночас малята усвідомлюють, з якою саме швидкістю повинен зникнути кожен об'єкт. Натомість у даному експерименті все сталося несподівано, зламалася вся логіка. І подив малюків був явно усвідомленим.

Джерело: http://www.mignews.com


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.