Прокляття потаємної кімнати піраміди Хеопса впаде на... робота Автор: lesya · Опубліковано: 31.05.2011 07:39 · Розділ: Нові технології

Цими днями археологічний робот Upuaut-2 зробив серію знімків внутрішньої частини потаємної кімнати, захованої в надрах піраміди Хеопса. Вона, як відомо, була зведена за часів царювання фараона Хуфу, другого фараона четвертої династії єгипетського стародавнього царства. Ці знімки мають величезне значення для розвитку археології в цілому: вченим вперше вдалося зазирнути у приміщення, в яке протягом чотирьох з половиною тисяч років не проникала жодна жива душа.

Потаємна кімната піраміди Хеопса розташована вкінці вузького шістдесятитрьохметрового коридору, який веде від Палати Королеви (Queen's chamber), розташованої в самісінькому центрі основи гігантської піраміди (за даними вчених, висота споруди сягає 146 метрів, збудована вона з 2.3 мільйонів блоків з вапняку і граніту). Потаємна кімната розташована на південь від Палати Короля (King's chamber).

Роботу вдалося зробити декілька знімків потаємної кімнати
Роботу вдалося зробити декілька знімків потаємної кімнати

За допомогою робота з дистанційним управлінням, археологам вдалося пройти крізь перші кам'яні двері, які блокували прохід, та досягти других таких дверей з металевими защіпками. Робот встиг зробити низку знімків таємничих знаків, намальованих на підлозі секретного приміщення. Ці знаки, зроблені фарбою червоного кольору, зовсім не схожі на звичайне ієрогліфічне письмо, популярне у Стародавньому Єгипті, і вчені на даний час його не розшифрували.

Джерело: http://www.dailytechinfo.org


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.