Нацисти намагалися створити армію собак Автор: lesya · Опубліковано: 31.05.2011 07:34 · Розділ: Цікаві факти

Недавно британський історик Ян Бондсон (Jan Bondeson) з університету Кардіффа (Cardiff University) видав вельми цікаву та оригінальну книгу під назвою “Дивовижні пси: собача кунсткамера” (Amazing Dogs: A Cabinet of Canine Curiosities). У книзі йдеться про невдалу спробу нацистів створити армію “вчених” собак, які б уміли читати, писати та навіть говорити.

“У 1920-х роках Німеччина була переповнена новими психологами, які займалися вивченням тварин та вважали, що собаки не лише такі ж розумні, як люди, але й схильні до абстрактного мислення та комунікації. І як тільки партія нацистів прийшла до влади, всі чекали, що в країні почнуть масово будувати концентраційні табори, запроторюючи туди фанатиків. Натомість нацисти зацікавилися їхніми ідеями”, - пише Ян Бондсон. Тогочасні вчені вважали, що колись та й настане день, коли собаки служитимуть у німецьких арміях та зможуть виконувати роботу офіцерів СС, охороняючи концентраційні табори. Очевидно, сама ідея заміни есесівців на собак таїла в собі іронію, яку, однак, нацистам розгледіти не вдалося. Втім, як відомо, в охороні таборів собаки і справді брали участь, обмежуючись звичайними знаннями та вміннями собак-охоронців.

Отож Гітлер відкрив неподалік від Ганновера “звірячу розмовну школу” (Tier-Sprechschule), куди за його наказом звозили “освічених собак” з усіх куточків країни. Викладачі цієї диво-школи стверджували, що найталановитіші їхні учні вміли друкувати на машинці тексти та “вигавкувати” різні фрази.

До речі, собаки проявляють себе і в творчій сфері: близько двох років тому трирічний пекінес Зіггі (Ziggy) викликав ажіотаж серед фахівців сучасного мистецтва своїми абстрактними картинами. Роботи “художника” оцінили не лише фахівці, але й прості смертні: його твори активно продаються за £ 171.

Пекінес Зіггі створює абстракцію (фото взято з сайту www2.ocregister.com)
Пекінес Зіггі створює абстракцію (фото взято з сайту www2.ocregister.com)

Талановитий пекінес розпочав свою творчу кар’єру ще у 2007. Допомагала йому в цьому його господиня Елізабет Моначеллі (Elizabeth Monacelli), яка прикріплювала кисть до ролика для протягання паперу, і до носа собаки, щоб той міг малювати на полотні. За словами жінки, Зіггі - дуже імпульсивний художник, схильний до депресій та сумнівів. На створення однієї картини у собаки йде від кількох днів до кількох тижнів.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru


Інші новини розділу