Китай відзначає День зла Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.05.2009 16:52 · Розділ: Події у світі

Китай відзначає свято Дуань-у, яке віддавна вважалося в Піднебесній Днем зла, а сьогодні перетворився на дату, коли по всій країні влаштовуються перегони на драконівських човнах (вузькі дерев'яні тури, носи яких прикрашає голова дракона).

Свято Дуань-у припадає на п'ятий день п'ятого місяця за місячним календарем. Згідно з народними повір’ями, цього дня в світ виходять п'ять духів зарази та епідемій, що уособлюються змією, сколопендрою, скорпіоном, павуком та ящіркою. Вчені вважають, що ця прикмета з'явилася в стародавні часи через те, що з п'ятого місяця за місячним календарем починають активно плодитися комахи та плазуни, які є переносниками зарази. Тому в цей період в Піднебесній розповсюджувалися хвороби, спалахували епідемії. Звідти і повелося, що п'ятий місяць почали називати «місяцем ста отрут», а його п'ятий день - Днем зла.

Щоб захистити себе від хвороб, китайці на Дуань-у, традиційно збирають лікарські трави, а також роблять приношення богам, щоб ті захистили їх від духів хвороб. На дверях вивішуються зображення бога-охоронця, Чжун Куя.

За переказами, Чжун Куй не пройшов іспит на високий армійський пост через вкрай неприємну зовнішність. Розгніваний воїн наклав на себе руки, розбивши голову об стіну, але перед смертю присягнувся вічно боротися із злими духами на землі. Головним обрядом цього дня є перегони на драконівських човнах. Вони проводяться для того, щоб задобрити дух води, який «здатний ліквідовувати лихо».

Фото взято з сайту segodnya.ua
Фото взято з сайту segodnya.ua

Перегони проводяться в чотири етапи – катання по річці, поклоніння духу, змагання та урочисте повернення човнів до берега. При цьому, з човнів кидають цзунцзи - загорнутий в очеретяний лист, рис з м'ясним фаршем та фініками.

Цей ритуал повинен задобрити річкових духів, а також «підгодувати драконів, що мешкають в річці». Пізніше, на свято Дуань-у, китайці почали поминати загиблих цього дня, благородних людей. По всій Піднебесній згадують поета і чиновника Цюй Юаня, який в п'ятий день п'ятого місяця кинувся зі скелі в річку, не витримавши бездарної політики місцевого князя.

В окремих регіонах вшановують пам'ять дівчини Цао Е, яка теж втопилася цього дня, не витримавши новини про загибель батька. Вона, до сьогодні, вважається зразком дочірньої шанобливості. Минулого року Дуань-у був оголошений офіційним святом, що відзначається протягом трьох днів.

Джерело segodnya.ua


Інші новини розділу