Статуя Папи викликає сміх у римлян Автор: lesya · Опубліковано: 23.05.2011 08:10 · Розділ: Релігія

Встановлення величезної бронзової статуї покійного Папи Римського Іоанна Павла II на головному залізничному вокзалі Риму викликало хвилю обурення в середовищі італійської громадськості.

За даними ватиканської газети L'Osservatore Romano, статуя, яка у висоту сягає близько 5 метрів, анітрохи не схожа на реальний прототип.

А жартівливі перехожі констатують подібність круглої голови статуї зі схожими зображеннями фашистського диктатора Беніто Муссоліні.

У відповідь на таке італійський скульптор Олів'єро Ріналдо, автор цього творіння, розчарований тим, що його художній задум не зрозуміли.

"Я не намагався передати схожість - я мав на меті положенням голови і тіла, складками мантії показати відкритість Папи цілому світу", - заявив скритикований скульптор в інтерв'ю, опублікованому цими днями газетою La Repubblica.

Статуя - це зображення Папи, одягненого в складчасту мантію, яка з трьох боків спадає на землю. Попереду - замкнений простір на зразок намету.

За словами одного з критиків встановлення статуї, споруда є ідеальним притулком для бездомних взимку.

Статуя Папи Римського нагадує Беніто Муссоліні
Статуя Папи Римського нагадує Беніто Муссоліні

А за словами одного з критиків газети L'Osservatore Romano обличчя статуї лише віддалено подібне на обличчя Папи. До речі, витрати по зведенню статуї Папі, якого 1 травня у присутності мільйона віруючих було зараховано до лику блаженних, сплатила не міська влада, а приватний фонд.

Відкриття споруди було приурочене до дня народження Івана Павла II - 18 травня йому виповнився б 91 рік.

За словами мера Риму Джанні Алеманно, він не може не звертати уваги на думку громадськості. "Глас народу є голосом божим - розповів мер латинську мудрість. - Тому ми не можемо не враховувати думки римлян”.

Джерело: http://www.bbc.co.uk/


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.