Віра в Бога не врятує від брехні Автор: lesya · Опубліковано: 23.05.2011 08:03 · Розділ: Релігія

Нещодавно вчені встановили, що вміння брехати безпосередньо залежить від того, в якого Бога вірить людина - у мстивого та караючого чи люблячого і всепрощаючого. Відповідне дослідження проводилося під керівництвом Азіма Шаріфа з Університету штату Орегон (США) та Ара Норензаяна з Університету Британської Колумбії (Канада).

Висновок учених базується на результатіах двох експериментів. В рамках дослідження групу студентів попросили виконати математичні тести та повідомили про програмний збій, в результаті якого вірне рішення з'являється через декілька секунд після самого завдання. Чесні люди повинні були натиснути на пробіл для того, щоб вирішувати завдання самостійно. Учасники експерименту, для яких Бог є грізним суддею, обманювали значно рідше.

До речі, різниці в показниках брехливості між віруючими та невіруючими не було ніякої.

За словами вчених, віра - це не запорука чесності
За словами вчених, віра - це не запорука чесності

Вчені вже протягом тривалого часу намагаються зрозуміти, чи правдивим є твердження, що основа моральних засад суспільства - це релігія, та чи мають рацію проповідники, стверджуючи, що зубожіння віри викличе хаос аморальності та злочинності. За результатами багатьох соціологічних та психологічних досліджень, віра і справді здійснює незначний вплив на прийняття щоденних практичних рішень. “В процесі дослідження ми насамперед хотіли глибше зазирнути та з’ясувати правдивість розповідей про надприродне покарання, - говорить Шаріф. - Адже, як відомо, контрнормативна поведінка завжди обмежувалася в людському суспільстві. Цікаво, яку роль тут відігравала релігія”.

Джерело: http://mystic-news.com


Інші новини розділу

 • У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб

  У Лондоні виставлять на продаж "Біблію грішників", що закликає чинити перелюб · lesya · 23.10.2015 20:48

  У Лондоні на торги виставлять унікальний екземпляр Біблії, що більше відома, як «Біблія для грішників». Вік книги – не менше чотирьох сотень років, і в ній народ закликають до перелюбодійства.


 • У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі

  У Ватикані обурені зізнанням польського священика у гомосексуалізмі · lesya · 05.10.2015 20:33

  Істина – річ добра, але не завжди корисна. І далеко не у всіх ситуаціях потрібно рубати правду-матку. Навіть якщо ти – священик, і брехня вже сама по собі тобі не пасує.

  В цьому недавно довелося переконатися одному польському священику – Ватикан неабияк обурило його недавнє зізнання. Ще б пак, католицький священнослужитель на увесь світ заявив, що є… гомосексуалістом. Більше того, він виступив із вимогою до Ватикану відкинути стереотипи і змінити своє ставлення до геїв.


 • Віру в Бога оголосили психічним захворюванням

  Віру в Бога оголосили психічним захворюванням · lesya · 15.09.2015 15:14

  Релігія, покликана нести добро та злагоду, часто призводить до протилежного ефекту: замість того, щоб дарувати людям мир та спокій, вона часто розпалює війни та ворожнечу. А все тому, що знаходяться такі, кому за допомогою релігії вигідно управляти натовпами людей, яким неохота самостійно мислити. Останні ж воліють покластися на когось, жити за продиктованими правилами, мотивуючи все вірою в Бога.


 • Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт

  Папа Франциск дозволив відпускати гріхи жінкам, що скоїли аборт · lesya · 02.09.2015 13:22

  Колись релігія правила світом, і в багатьох країнах ще й дотепер збереглися ці правила Однак в Європі ситуація склалася по-іншому, тож священикам доводиться враховувати зміну потреб та уподобань своєї пастви, а також основні суспільні тенденції. Саме тому церква, принаймні католицька, останнім часом стає все більш лояльною до «гріховних» потреб людства.


 • В Детройті масово протестують проти статуї Сатани

  В Детройті масово протестують проти статуї Сатани · lesya · 28.07.2015 21:10

  Мешканцям американського Детройта неабияк не сподобалася витівка місцевих сатаністів - в ніч на двадцять п’яте липня представники Церкви Сатани встановили у Детройті статую сатанинського божества. Виготовлений він із бронзи, а ім’я йому Бафомет.