Скандал у Каннах закінчився вигнанням режисера Автор: lesya · Опубліковано: 20.05.2011 11:40 · Розділ: Кіно

Минулого тижня знаменитого кінорежисера Ларса фон Трієра вигнали з Каннського кінофестивалю. Так, відомий датський кінорежисер Ларс фон Трієр оголошений дирекцією Каннського кінофестивалю персоною нон грата. Причиною скандалу стало те, що минулого тижня на прес-конференції він назвав себе “нацистом”. За словами учасників кінофестивалю, їм дуже шкода з приводу того, що режисер використав майданчик Канн для таких скандальних заявок. Однак поки що невідомо, чи фільм фон Трієра “Меланхолія” виключать з основного конкурсу фестивалю.

Нагадаємо, що зовсім недавно Ларс фон Трієр на прес-конференції, присвяченій показу кінострічки під назвою “Меланхолія”, відповідаючи на запитання про своє німецьке походження заявив, що з “розумінням” та “співчуттям” ставиться до Гітлера. А на завершення режисер ще й назвав себе “нацистом”.

Ларса фон Трієра вигнали з Канн
Ларса фон Трієра вигнали з Канн

“Протягом тривалого часу я вважав себе євреєм і гордився цим. А тепер я дізнався, що насправді я нацист, і, як не дивно, це принесло мені задоволення. І ще я хочу сказати, що розумію Гітлера та навіть почасти симпатизую йому. Хоча це зовсім не означає, що я схвалюю Другу світову війну чи маю щось проти євреїв, однак Ізраїль - це теж немалий головний біль”, - говорить фон Трієр. І додає: “Ми, нацисти, чинимо великі справи...».

Одразу ж після такого скандального виступу дирекція кінофестивалю зажадала від режисера пояснень. Той приніс вибачення, стверджуючи, що він “не антисеміт, не нацист та не расист”, однак невідомо, чи допоможе воно його кар’єрі. За словами організаторів фестивалю, вони ніколи не перетворять захід у сцену для подібних заяв.

Нагадаємо, що у 2000 році Ларс фон Трієр отримав “Золоту пальмову гілку” за кінострічку “Танцююча в темряві”.

Джерело: http://gazetasng.ru/


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.