Вічне кохання існує насправді Автор: lesya · Опубліковано: 18.05.2011 12:30 · Розділ: Суспільство

Нещодавно група вчених на чолі з Артуром Ероном з Університету Стоні-Брук (США) виявили цікавий факт: в результаті проведеного ними дослідження з’ясувалося, що вічне кохання насправді існує. Так, фахівці в рамках експерименту встановили схожість окремих неврологічних реакцій тих людей, романтичні взаємини яких щойно розпочалися, та тих небагатьох осіб, які твердять, що їхня пристрасть з роками не згасла.

На першому етапі експерименту дослідники вирішили перевірити тих, які закохалися недавно. Учасникам експерименту показували фотографії коханих, реєструючи відповідні реакції області головного мозку, яка обробляє нейромедіатор дофамін (до речі, саме вона відповідає за сприйняття їжі та алкоголю, а також стимулювання бажань та прагнень). Фотографії схожих людей таких реакцій не викликали.

Після цього вчені обстежили 17 осіб, які, протягом тривалого часу перебуваючи у шлюбі (10-29 років), твердять, що почуваються так, ніби романтичні відносини у них тільки починаються.

Вічне кохання - не вигадка (фото з сайту community.livejournal.com)
Вічне кохання - не вигадка (фото з сайту community.livejournal.com)

Отож вчені для оцінювання інтенсивності кохання створили семибальну шкалу - і всі піддослідні набрали не менше п'яти балів. Далі учасникам експерименту знову показували фотографії коханих, реєструючи ті ж самі реакції головного мозку.

До речі, у членів першої групи спостерігалася активність областей, пов'язаних із нав'язливими станами та нервовою напруженістю, тоді як в решти учасників реєструвалася активізація діяльності в областях, які відповідають за парний зв'язок та прихильність.

Джерело: http://www.infomaniya.ru


Інші новини розділу

 • Негативний вплив Facebook на людину

  Негативний вплив Facebook на людину · Anastasia · 18.01.2017 10:48

  Соціальні мережі забирають левову частку нашого часу впродовж дня. Звичайно багато з вас скажуть, що, фейсбучна активність у ХХІ столітті це нормально. Але проблема у тому, що мало хто з користувачів може відрізнити залежність від використання. У певний момент посмішка наших друзів змінилася на чатовий смайлик, а лайки стали прикладом прояву турботи та доброзичливості.


 • Ресторанна премія «Сіль»

  Ресторанна премія «Сіль» · Anastasia · 13.01.2017 15:05

  Наприкінці року, а саме 7 грудня, у столиці вручили щорічну ресторанну премію «Сіль». Нагороди – мідні сковорідки – отримали декілька закладів, які, на думку компетентного журі, є найкращими в нашій країні.


 • Що потрібно знати про поцілунки

  Що потрібно знати про поцілунки · Anastasia · 07.12.2016 17:09

  Журнал Time пише, що 55% чоловіків і 66% жінок припиняли багатообіцяючі стосунки через погані поцілунки. Вони наводять цікаві факти про нещодавні дослідження та анонсують тематичні книжки. Також видання ознайомлює читачів із нюансами, які потрібно знати для того, щоб сформувати культуру поцілунків.


 • Весілля в деталях

  Весілля в деталях · Anastasia · 28.11.2016 22:13

  Весілля – одна з найбільш відповідальних та захоплюючих подій у нашому житті. Зазвичай до неї готуються заздалегідь, але бувають випадки, коли все стається спонтанно, як у кіно. Тоді на допомогу молодятам приходять весільні координатори, друзі та родичі, які все швидко роблять.


 • Як швидко вивчити іноземну мову

  Як швидко вивчити іноземну мову · Anastasia · 28.11.2016 13:54

  Існує безліч порад, методів та шляхів для вивчення іноземної мови. Обирати можна з-поміж сотень варіантів, проте слід враховувати всі особисті якості та фактори, які зумовлюють стиль вашого життя. Пропри це, основу "рецепту" мають обов’язково складати стимул та бажання. На додачу, наведемо декілька корисних порад, які стануть у пригоді.