На кінофестивалі у Каннах покажуть цифрову версію першого фантастичного фільму Автор: lesya · Опубліковано: 18.05.2011 11:40 · Розділ: Кіно

Цими днями на кінофестивалі у Каннах відбувся показ відновленого легендарного фільму "Подорож на Місяць". Як відомо, ця кінострічка свого часу поклала початок в кінематографії жанру наукової фантастики.

Знаменитий фільм був знятий ще у 1902 році французьким режисером Жоржем Мельєсом. Донедавна повну версію цього фільму вважали втраченою. І лише у 2002 її виявили ​​у Франції. Кінострічка виявилася кольоровою - розфарбованою від руки. Тривалість фільму - 14 хвилин - на початку минулого століття вважалася нормою повнометражних картин.

А тепер у залі Дебюссі знаменитого Каннського кінопалацу показали відновлену ​​цифрову версію знаменитої картини. Стрічка являє собою пародію на твори популярних письменників-фантастів Жюля Верна та Герберта Уельса. У ній ідеться про політ наукової групи на Місяць всередині об'ємного артилерійського снаряда та про повернення цієї експедиції на Землю.

Цього року Каннському фестивалю виповнюється 64 (фото з сайту publicity.kiev.ua)
Цього року Каннському фестивалю виповнюється 64 (фото з сайту publicity.kiev.ua)

Мельєс збагатив свою картину безліччю різноманітних трюків та цікавих епізодів. Так, приміром, один із них відображає пряме попадання снаряду в око Місяця - йому, цьому епізодові, судилося стати справжньою класикою.

У 1913 році Жорж Мельєс став банкрутом і спалив майже всі копії "Подорожі на Місяць". І лише зараз шедевр повернувся на екрани у своєму повному обсязі.

Роботи по відновленню кінострічки проводилися в лабораторії американської компанії Technicolor в Лос-Анджелесі. За словами експертів, реставрація картини є унікальною подією у світовому кінематографі.

Джерело: http://week.izvestia.ru


Інші новини розділу

 • Кінопрем’єри: грудень.

  Кінопрем’єри: грудень. · Anastasia · 02.12.2016 18:20

  До вашої уваги коротенький огляд найгучніших прем'єр грудня.


 • Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя

  Леонардо Ді Капріо розповів, як наркотики вплинули на його життя · Марина Левицкая · 29.02.2016 15:45

  Улюблений актор всіх жінок світу Леонардо Ді Капріо отримав престижну премію «Оскар» від американської академії кінематографічних мистецтв і наук за найкращу чоловічу роль в фільмі «Вижив» відомого режисера Алехандро Гонсалеса Іньярріту. До цього його неодноразово висували на здобуття премії: п’ять разів, як актора та один раз, як продюсера.


 • Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2"

  Компанія Nike створила фантастичні кросівки з відомої комедії "Назад у майбутнє 2" · Марина Левицкая · 18.11.2015 11:46

  Всі, хто дивився фантастичну комедію «Назад у майбутнє», не могли не запам'ятати одну цікаву деталь з другої частини – кросівки Nike Air Mag, які носив головний герой кіно-трилогії Марті МакФлай. Варто відзначити, що обмежена партія таких кросівок була випущена компанією Nike ще у 2011 році. Кошти, отримані від продажу зіркового взуття (а це приблизно 6 мільйонів доларів), були направлені в Фонд для дослідження хвороби Паркінсона, який створив Майкл Джей Фокс. Саме він зіграв роль того самого Марті МакФлая. Тоді ці кросівки лише ззовні нагадували ті, що були у фільмі. Та й шнурки не вміли затягуватися самостійно.


 • Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті

  Люка Бессона знову звинуватили в плагіаті · Марина Левицкая · 02.11.2015 11:49

  Відомого французького кінорежисера, сценариста і продюсера в черговий раз звинуватили у плагіаті.


 • Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин

  Творці нового «Бонда» поставили рекорд за вартістю знищених машин · lesya · 29.09.2015 15:51

  Режисери і продюсери відомих фільмів не шкодують коштів на спецефекти. Щоб все виглядало видовищно і правдоподібно, вони готові викинути на вітер мільйони, знищуючи дощенту цілком добрісенькі та новісенькі речі.