Закони Сирії, які краще не порушувати Автор: lesya · Опубліковано: 18.05.2011 11:30 · Розділ: Цікаві факти

Останнім часом Сирія (Сирійська Арабська Республіка) стає дедалі популярнішою в середовищі вітчизняних туристів. І незважаючи на те, що моря та сонячних пляжів тут немає, країна багата історичними пам'ятками всіх часів та народів. Ті, кому пощастило побувати в Сирії, твердять, що місцеві мешканці там дуже привітні та гостинні. Та, як кажуть, Схід - справа тонка, отож в країні є закони, які краще не порушувати.

По-перше, тут не приймають іноземну валюту - саме цим Сирія суттєво відрізняється від інших типових країн "третього світу". Однак проблем з обміном немає, обміняти долари чи євро на сирійські фунти можна в готелях, великих ресторанах та торгових комплексах, у відділеннях Комерційного банку Сирії. Та назад купити долари чи євро не вийде. Та ще й вивозити сірійські фунти суворо заборонено, хіба що якусь зовсім невелику суму - з більшою вас точно зупинять в аеропорту. До речі, місцеві десятифунтові (близько $ 0,1) монети у Норвегії розпізнаються торговими автоматами як грошові знаки номіналом 20 крон ($ 3,2) - заробіток очевидний, якщо не боїтеся Кримінального кодексу, зокрема норвезького.

У Сирії можна знайти багато цікавого
У Сирії можна знайти багато цікавого

Валютообмінні операції "з рук" строго-на-строго заборонені сирійським законодавством, однак у глухій провінції іноді не залишається іншого вибору, тому й влада змушена дивиться на такий обмін крізь пальці. Та навіть приватні “міняйли” долари та євро не продадуть - з цим тут дуже суворо. За дорожні чеки доведеться платити комісію, а банківські картки згодяться лише в Дамаску та окремих великих торгівельних і готельних комплексах.

І не забувайте залишати чайові, які є основним джерелом заробітку працівників місцевої туристичної індустрії. Отримавши дрібний "бакшиш" (а краще за все платити валютою), екскурсовод, шофер чи працівник з усіх сил намагатиметься його відпрацювати. До речі, вам можуть підшукати російськомовного гіда, якщо ви не розмовляєте англійською чи французькою.

Джерело: http://fin.izvestia.ru


Інші новини розділу