Японці створили "летючий" поїзд Автор: lesya · Опубліковано: 17.05.2011 14:04 · Розділ: Нові технології

Нещодавно група японських вчених з університету Тохоку створили високошвидкісний потяг, який працює на повітряній подушці. Оснащений він крилами та пропелером. На даний час проект знаходиться на етапі випробувань, однак вже в недалекому майбутньому винахідники мають намір створити на основі “летючого” поїзда цілу систему приміського залізничного транспорту. Така інформація міститься у британських ЗМІ.

Відомо, що створений апарат не торкається землі, оскільки розвиває значно вищу швидкість у порівнянні зі звичайними поїздами. Однак наявність крил змушує потяг погойдуватися та іноді навіть зачіпати землю, а це неприпустимо, оскільки днище машини повинне бути паралельним земній поверхні.

Першийлетючий потяг оснастять крилами та пропеллером (фото з сайту knukim.edu.ua)
Першийлетючий потяг оснастять крилами та пропеллером (фото з сайту knukim.edu.ua)

З цією метою вчені оснастили “летючий” потяг комп'ютерною системою корегування положення у просторі.

Однак перед тим, як запустити потяг в експлуатацію, винахідникам доведеться провести чимало тестів. На сьогоднішній день вони створили локомотив на дистанційному управлінні та вивчають на ньому принципи дії подібних машин.

Надалі планують створити поїзд, керувати яким зможе людина. Передбачається, що поїзд розвиватиме швидкість до 200 км/год. А пересуватиметься він по вигнутому бетонному жолобу, сконструйованому таким чином, щоб локомотив не перекинувся і не втратив керування.

Джерело: http://news.rambler.ru


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.