Британський фізик спростував факт існування раю Автор: lesya · Опубліковано: 17.05.2011 13:58 · Розділ: Наука

Цими днями відомий всьому світові британський астрофізик Стівен Хокінг спростував факти існування раю.

“Я бачу мозок як комп'ютер, який перестане працювати, як тільки його деталі зламаються. Нема раю для зламаних комп'ютерів. Отож рай - це казка, яка допоможе тим, хто боїться темряви”, - говорить вчений, якому виповнилося вже 69.

За словами астрофізика, він зовсім не боїться смерті, незважаючи навіть на те, що серйозно хворий.

“Протягом останніх 49 років я живу в умовах, коли мені з усіх боків пророкують швидку смерть. Я не боюся смерті, однак і не поспішаю вмирати: я маю намір ще багато чого досягти”, - говорить Хокінг.

Стівен Хокінг:Раю
Стівен Хокінг:Раю

У 2009 році Хокінга у зв'язку з різким погіршенням стану здоров'я госпіталізували у США, де він читав курс лекцій. По завершенню терапії вчений покинув лікарню, одразу ж відновивши наукову роботу в Кембріджі.

А свої погляди на виникнення Всесвіту вчений виклав у книзі “Великий задум”, у якій він сперечається з Ісааком Ньютоном, який щиро вірив у божественне походження Всесвіту, вважаючи, що з хаосу з’явитися життя не могло без сторонньої участі.

“До тих пір, поки є гравітація, Всесвіт може і створюватиме себе з нічого, - підкреслює Хокінг. - Мимовільне виникнення - ось основна причина існування чогось, а не нічого”.

Протягом останніх років Стівен Хокінг робить ставку на Теорію Всього, або М-теорію, яка повинна об'єднати існуючі та популярні на сьогоднішній день більш-менш правдоподібні погляди на світобудову та пояснити як влаштований навколишній світ, та звідки він, вкінці-кінців, узявся.

Хокінгу дуже часто нагадують слова самого Ейнштейна: “Я хочу знати, як саме Бог створив світ”. Натомість у відповідь вчений наводить інше висловлювання творця теорії відносності: “Ідея особистого Бога - це антропологічна концепція, яку я не можу сприймати всерйоз".

Джерело: http://www.topnews.ru


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.