Китаєць винайшов велосипед з незграбними колесами Автор: Вікторія · Опубліковано: 28.05.2009 14:34 · Розділ: Нові технології

Китайський офіцер, Гуан Байхуа з Циндао "винайшов колесо". Він створив незвичайний велосипед: замість круглих коліс у нього трикутник ззаду і п'ятикутник спереду. Сам винахідник впевнений, що нова модель користуватиметься популярністю, оскільки, щоб пересуватися на такому велосипеді, потрібно більше зусиль, а значить, це якоюсь мірою може замінити спортивне навантаження.

Добровольці, що випробували новинку, були здивовані тим, наскільки рівномірно пересувається велосипед з новими колесами. Річ у тому, що кути багатокутників згладжені. Це дозволяє велосипеду не «стрибати» вгору-вниз, як можна було б очікувати.

Крім того, колеса за формою є кривими постійної ширини: коли він котиться, верхні і нижні точки контуру переміщуються вздовж паралельних прямих. Це так звані багатокутники Рьоло або «круглі багатокутники».

Фото взято з сайту for-ua.com
Фото взято з сайту for-ua.com

Ця ідея вперше прийшла в голову французькому інженерові Францу Рьоло ще в XIX столітті, з того часу вона використовується в різних сферах життя - від форми британських пенсів та каналізаційних люків і до міського планування.

Не дивлячись на те, що новий велосипед не користується комерційним успіхом, Байхуа не сумує. Тепер він зайнятий створенням нової соціальної мережі в Інтернеті.

Джерело for-ua.com


Інші новини розділу

 • Цікаві факти про компресор

  Цікаві факти про компресор · Jane Holiday · 19.05.2017 12:02

  Компресор – це енергетична машина чи пристрій для підвищення тиску (стискання) та переміщення газоподібних речовин. «Батьком» компресора був насос, він винайдений тисячу років тому. Зараз вони використовуються в найрізноманітніших галузях промисловості.


 • Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії

  Стиснене повітря - новий спосіб збереження енергії · kseniya_www · 15.04.2017 21:14

  Канадська компанія Hydrostor розробила нову систему зберігання енергії на основі стисненого повітря, яка дешевша літій-іонних акумуляторних батарей, а також не використовує природний газ, як це роблять інші системи такого типу.


 • 2017: найочікуваніші гаджети

  2017: найочікуваніші гаджети · Anastasia · 16.01.2017 10:19

  Минулий рік не відзначився революційними новинками у сфері широкого вжитку. Прозорі чи гнучкі смартфони не з’явилися на ринку, а гаджети, які працюють за допомогою безпровідної зарядки акумулятора, без сумніву потрібно вдосконалювати. Також відкритим залишається питання про заряд звичних акумуляторів, які при інтенсивному використанні смартфону працюють не більше одного дня. До вашої уваги підбірка апаратів, які будуть конкурувати на ринку і зацікавлять суспільство у 2017.


 • Найкращі технологічні новинки 2016

  Найкращі технологічні новинки 2016 · Anastasia · 09.01.2017 13:35

  Минулий рік видався багатим на техно-новинки в сфері віртуальної реальності та використання дронів. Не менш важливим є представлення концепту «сонячного даху», що у майбутньому дасть можливість позбавитися електроенергії. Інтенсивність розвитку саме цих відгалужень зумовлена в першу чергу потребою людства у збереженні екологічної системи нашої планети.


 • Як вибрати праску?

  Як вибрати праску? · Anastasia · 04.01.2017 17:06

  Вдома ми користуємося багатьма гаджетами, які спрощують нам життя і допомагають виглядати на всі сто. Тому при виборі праски для домашнього вжитку ще в магазині слід звертати увагу на такі дрібниці як поверхня, якість ручки та допоміжні деталі. Далі декілька корисних порад, щоб обрати найоптимальніший варіант за співвідношенням ціна - якість.