Читання збереже молодість Автор: lesya · Опубліковано: 17.05.2011 13:08 · Розділ: Наука

Нещодавно група спеціалістів з Німеччини в процесі проведення відповідних досліджень дійшла цікавого висновку: на думку німецьких дослідників, читання продовжує молодість. Отож, опираючись на отримані результати, вони рекомендують з віком не відмовлятися від читання книг, навіть якщо виникають проблеми з концентрацією уваги та зором.

Читати повинні не лише дітлахи (фото взято з сайту vsevesti.com)
Читати повинні не лише дітлахи (фото взято з сайту vsevesti.com)

В рамках експерименту вчені провели спостереження за групою літніх людей і встановили, що читання книг супроводжується трансформацією слів в уявні образи, що в свою чергу допомагає підтримувати когнітивні функції мозку. Таким чином, читання підтримує вміння концентруватися і поповнює словниковий запас.

За словами експертів, читання стимулює роботу головного мозку, в результаті чого формуються нові синапси - зони контакту між відростками нервових клітин та іншими клітинами. До того ж, як твердять фахівці, дуже корисно обмінюватися думками з іншими людьми щодо прочитаного.

Джерело: http://sbio.info


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.