Вчені створили вакцину, яка знищує вірус імунодефіциту у приматів Автор: lesya · Опубліковано: 16.05.2011 07:58 · Розділ: Наука

Нещодавно колектив учених з Інституту вакцинної та генної терапії Орегонського університету охорони здоров'я та науки (Oregon Health & Science University's Vaccine and Gene Therapy Institute) у США та інших наукових установ під керівництвом доктора Луїса Пікера (Louis Picker) створили вакцину, яка може стати основою для створення вакцини проти вірусу імунодефіциту у людини. Створений фахівцями препарат знищує вірус імунодефіциту у приматів. Результати роботи опубліковані в журналі Nature.

У виданні підкреслюється, що новостворена вакцина змушує імунну систему приматів реагувати на ВІЛ-інфекцію швидше, ніж за відсутності вакцини. Вчені протестували препарат на макаках-резусах з Орегонського національного центру дослідження приматів (Oregon National Primate Research Center). В процесі проведення дослідження спеціалісти використовували мавпячу форму ВІЛ-інфекції, яка отримала назву “Мавпячий вірус імунодефіциту” (Simian Immunodeficiency Virus). За результатами відповідного аналізу, організм мавп, яких вакцинували, в більшості випадків зміг контролювати поширення вірусу, і в багатьох піддослідних навіть найточніші тести не змогли виявити слідів вірусу. А вже через рік в абсолютної більшості мавп зникли всі ознаки зараження. Разом з цим, у тих мавп, яких не піддавали вакцинації, вірус прижився та поширився. Таким чином, якщо результати цього дослідження вченим вдасться застосувати при лікуванні людей, повне виздоровлення хворих СНІДом може стати реальністю. До речі, клінічні випробування вакцини на людях стануть наступним етапом експерименту.

Вакцину випробовували на макаках-резусах (фото взято з сайту uk.wikipedia.org)
Вакцину випробовували на макаках-резусах (фото взято з сайту uk.wikipedia.org)

Нагадаємо, що про СНІД дізналися зовсім недавно - трохи менше 30 років тому. І протягом цього короткого періоду СНІД перетворився з екзотичної хвороби наркоманів та повій в одну з основних причин смерті на Землі: дуже часто зараження відбуваються при хірургічному втручанні та статевих контактах. Для цього вистачить і невеликої подряпини зараженим інструментом у перукарні чи, приміром, у стоматолога.

За статистикою, з моменту виявлення хвороби у 1981 році було інфіковано 63 млн осіб у цілому світі. Відкриття антиретровірусної терапії дозволило суттєво продовжити тривалість життя хворих на СНІД, однак ліки, які б дозволили остаточно виздоровіти, як і вакцина, яка б захистила від зараження, до цього часу так і не знайдені. Отож на сьогоднішній день ВІЛ - хронічне захворювання, щось на зразок цукрового діабету. І якщо створення людської вакцини, аналогічної мавпячій, виявиться можливим, вона стане порятунком для багатьох мільйонів людей.

Джерело: http://www.vokrugsveta.ru/


Інші новини розділу

 • Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини

  Вчені навчилися передбачати рівень інтелекту людини · Jane Holiday · 04.07.2017 11:31

  Люди водночас люблять та ненавидять те, як швидко змінюється та упорядковується цей світ. Ця напруга відчувалася завжди, і нерідко ставала предметом для роздумів. Але тепер, коли вчені можуть створювати карти людського мозку, передбачувати інтелектуальні здібності не складає жодних труднощів.


 • Поради для швидкого написання «диплому»

  Поради для швидкого написання «диплому» · Anastasia · 07.12.2016 18:07

  На сьогоднішній день існує безліч лайфхаків, які допомагають швидко написати наукові роботи. В залежності від зайнятості та розумових здібностей студента написання робіт може забирати певну кількість часу. Перш за все, варто оцінити свої можливості і поставити певну ціль.


 • Вчені назвали найбільший вулкан у світі

  Вчені назвали найбільший вулкан у світі · Марина Левицкая · 25.12.2015 11:08

  Вулкани в усі часи приваблювали людей своєю могутністю та красою. Виверження вулкану – це неймовірне та незабутнє явище.


 • Чи може закінчитись пам'ять?

  Чи може закінчитись пам'ять? · Марина Левицкая · 02.12.2015 11:57

  Важко переоцінити роль пам'яті в житті людини. Вона допомагає засвоювати нові знання про навколишній світ і самого себе. Завдяки пам'яті людина набуває нові вміння та навички, тому це справжній подарунок долі. В повсякденному житті пам'ять допомагає правильно організувати свій час чи знайти потрібну річ.


 • Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус

  Бездумне освоєння Арктики може розбудити смертельний вірус · Марина Левицкая · 09.11.2015 11:08

  Науковці із Росії та Франції заявили про те, що вони виявили в сибірській вічній мерзлоті страшний гігантський вірус. Дослідники припускають, що йому близько 30 тисяч років. Він має назву Mollivirussibericum, що з латинської перекладається, як м'який сибірський вірус. Вчені вважають, що такі віруси дуже небезпечні для людини. Вони здатні виживати в будь-яких умовах на протязі досить довгого часу. Люди бездумно освоюють Арктику і тому ризикують розбудити це страшний вірус.